استاندار آذربایجان شرقی تاكید كرد:

لزوم استفاده از ظرفیت های معدنی آذربایجان شرقی

لزوم استفاده از ظرفیت های معدنی آذربایجان شرقی به گزارش شمال صنعت استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وجود معادن بزرگ در استان بر لزوم استفاده از ظرفیت های معدنی آذربایجان شرقی در جهت توسعه و بهبود وضعیت اقتصادی منطقه تاكید نمود.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، محمدرضا پورمحمدی عصر امروز چهارشنبه در جلسه ای با مدیران طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب اظهار داشت: این طرح یكی از اولویت های مسؤلان استانی است و باید هرچه زودتر عملیات اجرایی آن صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه سرمایه مورد نیاز برای اجرای این طرح ۶۰۰ میلیون یورو است، افزود: اجرای طرح باید با سرعت بیشتر صورت گیرد. این طرح از هر جهت، یك طرح اقتصادی و راهبردی است.
وی با تاكید بر اینكه طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب پروژه ای مهم و اقتصادی می باشد، اضافه كرد: این طرح برای همیشه چهره منطقه را از نظر رونق اقتصادی، اشتغال و توسعه صنعتی دگرگون می كند.
پورمحمدی با اشاره به اینكه سال قبل قرارداد اجرای این طرح در حضور رئیس مجلس به امضا رسید، اظهار داشت: زیرساخت های اجرای این طرح از قبیل تاسیسات آب، برق و گاز هم آماده است.
وی با تاكید بر اینكه وزیر صنعت نظر كاملا مثبتی نسبت به این طرح بزرگ دارد، تصریح كرد: مسائل زیست محیطی و استفاده از فناوری های روز دنیا در این طرح رعایت خواهد شد. با عنایت به مصوبه هیأت وزیران و موافقت شخص رئیس جمهور، هیچ مانعی برای اجرای این طرح وجود ندارد.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینكه ۳ تا ۵ میلیارد تن ذخایر كشف شده نفلین سینیت در سراب وجود دارد، اظهار داشت: با وجود اینكه تابحال چندین بار برای استخراج این ذخایر و اجرای طرح تولید آلومینا اقدام شده است اما با گذشت سال ها هنوز به نتیجه نرسیده است.

1398/06/28
20:53:41
5.0 / 5
4050
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور