بورس كاهشی شد

بورس كاهشی شد به گزارش شمال صنعت باوجود كانال شكنی نماگر اصلی بورس در روز گذشته، فعالان بازار سرمایه امروز شاهد افت شاخص بودند و رشد عرضه در بعضی از نمادهای شاخص ساز و بزرگ مشهود بود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران با روند كاهشی روبرو شد و ۲۰۶۴ واحد پایین رفت. بدین سان این شاخص در تراز ۳۰۲ هزار و ۳۹۵ واحدی فرود آمد.
این در شرایطی است كه روز گذشته شاخص كل بورس با رشد بیشتر از ۴۵۰۰ واحد توانسته بود برای نخستین بار كانال ۳۰۰ هزار واحدی را بشكند و ركوردی تاریخی به ثبت برساند.
اما افزایش تقاضا در بعضی از نمادهای كوچك سبب شد كه شاخص كل هم وزن امروز هم روند افزایشی را بپیماید و با ۵۱ واحد رشد روبرو شود. بدین سان این شاخص در تراز ۸۵ هزار و ۲۵۸ واحدی ایستاد.
گروه مپنا به تنهایی ۳۵۹ واحد تاثیر كاهشی روی شاخصهای بازار داشت و بعد از آن صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گل گهر و معدنی و صنعتی چادر ملو بیشترین تاثیر كاهشی روی شاخصهای بازار داشتند.
در عین حال ایران خودرو، بانك پارسیان و بانك صادرات ایران به ترتیب ۱۱۶، ۹۲ و ۷۶ واحد تاثیر افزایشی روی شاخص ها داشتند.
در گروه خودرو روز گذشته بیشتر نمادها توانستند بیشتر از چهار درصد رشد قیمت را به ثبت برساندند. امروز هم بعضی از نمادهای اثرگذار این روند را ادامه دادند؛ هر چند كه كمتر از نیمی از سهم های خودرویی هم امروز تا سقف سه درصد كاهش قیمت را شاهد بودند.
در این گروه بیشتر از یك میلیارد سهم واوراق مالی به ارزش ۳۹۷ میلیون تومان مورد داد و ستد قرار گرفت و بدین سان بیشترین ارزش معاملات ازآن خودرویی ها شد.
بانكی ها كه روز گذشته بیشترین ارزش معاملات را داشتند، امروز در جایگاه دوم از لحاظ ارزش معاملات ایستادند؛ به صورتی كه ۲.۸ میلیارد سهم و اوراق مالی به ارزش ۲۴۲ میلیارد تومان در این گروه داد و ستد شد.
امروز برخی از نمادها در گروه فرآورده های نفتی كمتر از یك درصد رشد قیمت را شاهد بودند و دو نماد سرمایه گذاری صنعت نفت و پالایش نفت لاوان توانستند بیشتر از سه درصد رشد كند. در این گروه ۷۲ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۸۲ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.
در بورس تهران ۱۷۰ سهم با رشد قیمت و ۱۷۱ سهم با افت قیمت روبرو شد. در عین حال در فرابورس ایران ۱۰۵ سهم با رشد قیمت همراه بود و ۸۸ سهم افت قیمت داشت.
ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۲۳۰۶ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از ۶.۷ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات این بازار به رقم عدد ۶۲۷ هزار و ۹۸۲ رسید.
آیفكس هم با ۱۱.۴۳ واحد رشد عدد ۳۹۳۰ را تجربه نمود و ارزش معاملات فرابورس ایران به نزدیك ۸۶۷ میلیارد تومان رسید. حجم معاملات هم عدد یك میلیارد سهم و اوراق مالی را پشت سرگذاشت.
منبع:

1398/06/24
15:35:58
5.0 / 5
4419
تگهای خبر: ارز , بورس , پتروشیمی , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور