به جای خروج بدون توافق تجاری از اروپا؛

خودروسازان انگلیسی خواستار تاخیر در برگزیت شدند

خودروسازان انگلیسی خواستار تاخیر در برگزیت شدند به گزارش شمال صنعت رئیس اتحادیه صنعت خودروی انگلستان به رویترز گفت انگلستان باید به جای خروج بدون توافق تجاری از اتحادیه اروپا، كه تهدیدی جدی برای خودروسازان بزرگ است،  برگزیت را به پس از ۳۱ اكتبر موكول كند.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر به نقل از رویترز، رئیس اتحادیه صنعت خودروی انگلستان به رویترز گفت انگلستان باید به جای خروج بدون توافق تجاری از اتحادیه اروپا، كه تهدیدی جدی برای خودروسازان بزرگ است، برگزیت را برای پس از ۳۱ اكتبر به تأخیر بی اندازد.
بخش خودروی انگلیس كه بزرگترین صادركننده این كشور است، به یكی از پر سروصداترین مخالفان برگزیت بدون توافق تجاری تبدیل گشته است. رئیس اتحادیه خودروسازان اخطار داد كه تولید خودرو می تواند از وضع تعرفه، تأخیرهای مرزی و بروكراسی جدید صدمه ببیند و حیات خیلی از شركت ها به مخاطره بیافتد.
مایك هاووس به رویترز اظهار داشت: ترك كردن اتحادیه اروپا بدون توافق تجاری، بدترین نتیجه ممكن خواهد بود. اگر چند ماه دیگر برای رسیدن به توافق تجاری لازم است، من معتقدم كه صنعت خودرو می تواند منتظر بماند.
داده های اتحادیه خودروسازان كه در ماه جولای منتشر گردید نشان داد كه در نیمه اول امسال، سرمایه گذاری در بخش خودروی انگلیس بیشتر از ۷۰ درصد سقوط كرده و به ۹۰ میلیون پوند رسیده است.
هاووس افزود: سرمایه گذاری در بخش خودرو متوقف شده است، چونكه سرمایه گذاران از برگزیت بدون توافق تجاری هراسان هستند.

1398/06/17
17:18:25
5.0 / 5
4783
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور