روز سبز معاملات در بورس تهران

روز سبز معاملات در بورس تهران به گزارش شمال صنعت امروز در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران در مجموع قیمت ۴۴۶ سهم با رشد و ۸۴ سهم با افت روبرو شد؛ بدین سان شاخص بورس تهران توانست سقف كانال ۲۶۵ هزار واحدی را بشكند و وارد كانال ۲۶۶ هزار واحدی شود و باز هم ركوردی تازه به ثبت برساند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۳۱۸۶ واحد رشد كرد و به رقم ۲۶۶ هزار و ۱۲۷ واحدی رسید. همینطور شاخص كل هم وزن با ۱۶۵۹ واحد رشد مواجه گردید و تا رقم ۷۲ هزار و ۱۲۵ واحدی بالا رفت.
شاخص آزاد شناور توانست با ۳۹۳۰ واحد افزایش تا رقم ۳۰۳ هزار و ۷۶۳ واحدی بالا رود. همینطور شاخص بازار اول و بازار دوم هر كدام به ترتیب ۱۷۷۴ و ۸۸۸۴ واحد رشد كردند.
صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شركت ارتباطات سیار ایران و پالایش نفت بندرعباس سه شركتی بودند كه بیشتر از بقیه به رشد شاخصهای بازار كمك كردند. هر یك از شركت های یاد شده به ترتیب ۳۱۶، ۱۹۶ و ۱۴۳ واحد شاخصهای بازار با رشد مواجه كردند.
در طرف مقابل محدود نمادهای همچون معدنی و صنعتی گل گهر، بانك اقتصاد نوین و مخابرات ایران تلاش كردند شاخص ها را به سمت پایین هدایت كنند.
امروز هم گروه خودرو ساخت قطعات توانست بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دهد به صورتی كه ۵۱۸ میلیون سهم به ارزش ۱۲۷ میلیارد تومان در این گروه دست به دست شد.
بعد از خودرویی ها محصولات شیمیایی، فلزات اساسی و بانك ها بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.
در گروه خودرو ساخت قطعات بیشتر سهم ها با رشد قیمت مواجه گشتند. همینطور در گروه محصولات دارویی هم روند قیمت سهم ها افزایشی بود.
همینطور در گروه های استخراج كانه های فلزی، بانكی و فرآورده های نفتی اكثرا با رشد قیمت سهم ها مواجه بودیم و در بعضی از سهم ها صف های خرید مشاهده شد.
امروز در بورس تهران تعداد نمادهای مثبت به ۲۹۵ و تعداد نمادهای منفی به ۴۵ رسید. همینطور در فرابورس ایران تعداد نمادهای مثبت ۱۵۱ و تعداد نمادهای منفی ۴۱ نماد بود.
ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۱۵۱ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از ۳.۱ میلیارد سهم و ارواق مالی بود. تعداد معاملات این بازار به عدد ۳۳۰ هزار و ۷۱۷ نوبت رسید.
آیفكس هم امروز توانست با رشد بیشتر از ۴۴ واحد در تراز ۳۵۷۹ بایستد ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۰۰۳ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن رقم ۲ میلیارد سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت.1398/05/30
22:09:09
5.0 / 5
3948
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بورس , پتروشیمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور