در معاملات امروز

كوچك های بورسی با شتاب بیشتری رشد كردند

كوچك های بورسی با شتاب بیشتری رشد كردند شمال صنعت: امروز قیمت سهم های كوچك در بورس تهران با شتاب بیشتری نسبت به سهم های بزرگ رشد كرد؛ بطوریكه شاخص كل هم وزن بیشتر از نماگر اصلی بازار رشد كرد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۴ واحد رشد كرد و به رقم ۲۶۱ هزار و ۴۰۵ واحدی رسید. شاخص كل هم وزن نیز با ۶۶۷ واحد افزایش تا رقم ۶۸ هزار و ۹۳۹ واحدی بالا رفت.
در عین حال شاخص آزاد شناور ۱۵۱۶ واحد رشد كرد و به رقم ۲۹۷ هزار و ۹۲۷ واحدی رسید. شاخص بازار اول با ۱۸۱ واحد رشد عدد ۱۹۰ هزار و ۴۰۸ را تجربه نمود. در عین حال شاخص بازار دوم با ۷۳۲ واحد كاهش رقم ۵۲۹ هزار و ۷۰۷ واحدی را تجربه نمود.
پتروشیمی پارس، گروه مپنا، فولاد مباركه اصفهان و ملی صنایع مس ایران هر كدام به ترتیب با ۲۱۹، ۱۶۸، ۱۵۵ و ۱۲۷ واحد تأثیر كاهنده فاكتورهای بازار را با كاهش مواجه كردند.
در طرف مقابل مخابرات ایران، بورس اوراق بهادار تهران، ایران خودرو و بانك پارسیان چهار شركتی بودند كه فاكتورهای بورس را بیشتر از دیگران تقویت كردند. هر یك از شركت های یاد شده به ترتیب ۲۰۹، ۱۹۱، ۱۰۴ و ۸۲ واحد تأثیر افزایشی روی فاكتورهای بازار داشتند.
امروز گروه خودرو و ساخت قطعات با دادوستد ۷۸۹ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش ۱۷۱ میلیارد تومان بیشتر ارزش معاملات را از آن خود كردند.
در این گروه بیشتر سهم ها با افزایش قیمت مواجه گشتند و برخی صف های خرید را تجربه كردند.
این گروه شیمیایی كه در هفته های گذشته اغلب در صدر ارزش معاملات قرار داشت امروز در رتبه دوم قرار گرفت و با حجم معاملات ۱۶۸ میلیون سهم به ارزش معاملات ۱۲۱ میلیارد تومان رسید.
بعد از این دو گروه بانك ها، گروه سرمایه گذاری ها، فلزات اساسی و سیمانی ها بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.
امروز بیشتر سهم ها با افزایش قیمت مواجه گردید و ارزش معاملات آن به رقم ۴۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان رسید.
ارزش كل معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱۲۷۱ میلیارد تومان دست یافت و حجم معاملات به سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون سهم و اوراق مالی رسید. همین طور تعداد معاملات این بازار عدد ۳۵۳ هزار و ۹۵۱ را تجربه نمود.
در بورس تهران ۱۹۴ سهم با رشد و ۱۴۳ سهم با افت قیمت مواجه گشتند. در عین حال در فرابورس ایران ۱۰۴ سهم افزایش قیمت و ۹۱ سهم كاهش قیمت را تجربه كردند.
آیفكس نیز با ۸.۷ واحد رشد روبرو شد و به رقم ۳۵۲۶ واحدی رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۱۴۵ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۲.۴ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه نمود.
منبع:

1398/05/26
15:30:42
5.0 / 5
4399
تگهای خبر: ارز , بورس , پتروشیمی , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور