معروف ترین بدافزارهای فاجعه آفرین در جهان

معروف ترین بدافزارهای فاجعه آفرین در جهان به گزارش شمال صنعت توسعه قارچی شكل و روز افزون بدافزارها در سال های اخیر سبب شده است كه آمار حملات سایبری و بدافزاری هم به شدت رشد و افزایش پیدا كند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، اخبار و گزارش های بسیاری درباره حملات سایبری هرروزه از گوشه و كنار جهان به گوش می رسد و این امر برای امنیت سایبری كشورهای جهان، زنگ اخطار بزرگی به حساب می آید.
بدافزارها، باج افزارها و حملات DDOS همچون تهدیدهای امنیتی بودند كه در سال های اخیر كاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده اند و باعث لو رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه آنها شده است.
همانطور كه در اخبار گذشته اشاره شده است، سالانه شركت ها و سازمان های دولتی و خصوصی بزرگی در سراسر جهان متحمل خسارات و صدمه های جبران ناپذیری می شوند كه همچون مهمترین آنها می توان به حمله سایبری به شركت مالی اكوئیفاكس در آمریكا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارتهای دفاع و امور خارجه خیلی از كشورها و شركت حسابرسی دیلویت (Deloitte) در آمریكا اشاره نمود.
بر مبنای برآورد كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه امنیت سایبری، آمار حملات سایبری و بدافزاری در دو سال گذشته به شدت اوج گرفته و به بیشترین میزان خود رسیده است.
در زیر نام مهلك ترین و معروف ترین بدافزارهایی كه در سال های گذشته خسارات و صدمات جبران ناپذیر فراوانی را بر جای گذاشتند، آورده شده است:
واناكرای
حمله سایبری باج افزار و بدافزار واناكرای (WannaCry) قطعا یكی از مهلك ترین حملات سایبری جهان به حساب می آید كه در سال های اخیر صورت گرفته و صدمات و خسارات جبران ناپذیری را در بخش های مختلف جوامع بسیاری بوجود آورده است. به عنوان مثال، باج افزار مذكور توانست بخش سلامت، بهداشت و درمان خدمات بیمارستان های انگلستان را برای چندین روز از كار بیندازد و عمل های جراحی خیلی از شهروندان را مختل كرده و یا به تعویق بیندازد و بیماران فراوانی را با مشكلات عدیده ای همچون سرقت اطلاعات موجود در پرونده های پزشكی مواجه سازد.
در آخرین گزارش ها، بدافزار واناكرای در بالغ بر ۲۰۰ هزار دستگاه كامپیوتر و در ۱۵۰ كشور جهان نفوذ یافته و توانسته هكرها و مجرمان سایبری را به اهداف خود برساند.
نوت پتیا
باج افزار و بدافزار نوت پتیا (NotPetya) كه بعنوان یك نسخه به روزرسانی شده نرم افزار مالیاتی در اوكراین شروع به كار كرد، تا بحال نزدیك به هزاران كامپیوتر را در صدها كشور مورد تهاجم قرار داده است. این باج افزار كه نوعی دیگر از بدافزار پتیا (Petya) است و نسخه های دیگر آن هم تحت عنوان ایكس پتیا شناخته می شود، تابحال به زیرساخت های بسیاری در كشورهایی همچون اوكراین، روسیه، انگلستان و تعدادی دیگر از كشورهای جهان حمله كرده است. از بزرگترین قربانیان این حمله سایبری می توان به شركت هایی عظیمی نظیر روس نفت به عنوان بزرگترین تولیدكننده نفت روسیه، مرسك به عنوان یكی از غول های كشتیرانی اتریش، شركت Wpp به عنوان یكی از بزرگترین شركت های تبلیغاتی انگلیسی، بانكهای روسی و اوكراینی، فرودگاه بین المللی اوكراین و خیلی از شركت های آلمانی و فرانسوی اشاره نمود.
دارك هتل
هكرها و مجرمان سایبری با استفاده از این بدافزار، به سرقت اطلاعات كاربران و نفوذ به حریم شخصی گوشیهای هوشمند و كامپیوتر های آنها از راه اتصال به اینترنت وایرلس وای فای در هتل، فرودگاه و كافه رستوران ها پرداخته اند و تابحال توانسته اند اطلاعات و داده های هزاران كامپیوتر و موبایل را در جهان تحت تصاحب خود قرار دهند و به اهداف خود دست یابند.
میرای
این بدافزار هم یكی دیگر از بدافزارهای خطرناكی است كه در سال های اخیر توانسته است به هكرها و مجرمان سایبری كمك نماید تا به اطلاعات و حریم خصوصی كاربران دسترسی و نفوذ پیدا كنند. در واقع، هكرها آن دسته از گوشیها و دستگاه های بدون حفاظت و آنتی ویروس نصب شده را از میان سایر دستگاه ها انتخاب می كنند تا به وسیله روبات های توسعه داده شده مبتنی بر بدافزار مربوطه، به اطلاعات آنها نفوذ یابند.1398/05/21
15:45:41
5.0 / 5
4756
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور