رحمانی:

اطلاعات شركت های دریافت كننده ارز دولتی بررسی گردید، معرفی متخلفان

اطلاعات شركت های دریافت كننده ارز دولتی بررسی گردید، معرفی متخلفان به گزارش شمال صنعت وزیر صمت با اشاره به اینكه اطلاعات شركت های دریافت كننده ارز دولتی بررسی گردید، اظهار داشت: اسامی متخلفان به مراجع قضایی عرضه می شود.به گزارش شمال صنعت به نقل از خانه ملت، رضا رحمانی درباره نامه رئیس جمهور به ۴ وزیر برای پیگیری یك میلیارد یورو ارز دولتی كه برای واردات كالاهای اساسی اختصاص داده شده بود، تصریح كرد: ارزهای تخصیص یافته تا یك ریال آخر پیگیری می شود و دولت هم درباره سرنوشت این ارزهای دولتی جدی است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه وزارتخانه های مختلف بر نحوه تخصیص و بازگشت ارز دولتی نظارت دارند، اضافه كرد: بانك مركزی، وزارتخانه های جهاد كشاورزی، بهداشت و صنعت، معدن و تجارت تمام تلاش خویش را برای اجرای دستور رئیس جمهور و تعیین تكلیف ارز دولتی به كار می برند.
اطلاعات شركت های دریافت كننده ارز دولتی بررسی شد
این عضو كابینه دوازدهم خاطرنشان كرد: دستور رئیس جمهور اجرایی شده است و مسئولان وزارت صمت اطلاعات شركت های دریافت كننده ارز دولتی را در سامانه ها بررسی كردند تا با تطبیق افرادی كه ارز دولتی دریافت نمودند با مدارك گمرك، مشخص شود این افراد كالا وارد كشور كرده اند یا نه.
رحمانی افزود: نمی توان ادعا كرد تمام ارز دولتی پرداخت شده، وارد كشور نشده یا سوءاستفاده ای در این زمینه رخ داده است، امكان دارد بخشی از این ارز در فرایند واردات و مسیر حمل باشد یا موانعی برای واردات كالا وجود داشته باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان كرد: افرادی كه ارز دولتی دریافت نمودند اما علاوه بر تمام شدن مهلت قانونی، كالایی وارد كشور نكردند و دلیل قانع كننده ای هم برای عدم واردات كالا ندارند، به مراجع قضایی معرفی می گردند.

1398/05/12
17:29:01
5.0 / 5
4334
تگهای خبر: ارز , بانك مركزی , تجارت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور