وزیر صمت:

تهیه نقشه راه برای تنظیم بازار در دستور كار است

تهیه نقشه راه برای تنظیم بازار در دستور كار است شمال صنعت: وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به دستور رهبری برای تهیه نقشه راه و برنامه عملیاتی در حوزه تنظیم بازار، اظهار داشت:  این دستور را با جدیت پیگیری خواهیم كرد.به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه، گفت: استقبال بسیار خوبی از نمایشگاه فرصت های ساخت داخل به عمل آمد كه نشان دهنده عنایت ویژه خیلی از تولیدكنندگان و صنعتگران به فرمایشات مقام معظم رهبری درباب توجه به رونق تولید و اتكاء به توان داخلی است.
وی اضافه كرد: دبیرخانه دائمی این نمایشگاه با هدف پیگیری قراردادها و تفاهم نامه های منعقده تاسیس شده و اساسا تا حصول نتیجه لازم هیچ موردی به حال خود رها نخواهد شد.
رحمانی اظهار داشت: در قالب نمایشگاه ساخت داخل و طی ۴ روز از برگزاری نمایشگاه، ۳۵ قرارداد تولید قطعات خودرو به امضاء رسید و بالغ بر ۲۰۲ تفاهم نامه همكاری منعقد شد.
وزیر صمت اشاره كرد: هر قطعه ای در كشور داخلی سازی شود و تاییدات لازم را كسب كند، اساسا در روند ثبت سفارش كالای مشابه خارجی ممنوعیت و یا محدودیت اعمال خواهیم كرد.
وی اشاره كرد: ظرفیت های قانونی جدیدی هم برای تحقق ساخت داخل به وجود آمده است كه با اجرای دقیق و كارآمد این قانون نتایج خوبی حاصل خواهد شد.
نقشه راه برای تنظیم بازار تهیه می شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی اقتصاد درباب تمركز وظایف بازرگانی در وزارت صمت، اشاره كرد: خوشبختانه این مصوبه به تایید مقام معظم رهبری رسیده و ایشان دستوری برای تهیه نقشه راه و برنامه عملیاتی در حوزه تنظیم بازار صادر فرمودند.
رحمانی افزود: این دستور را با جدیت پیگیری خواهیم كرد و با توجه استقرار و فعالیت قائم مقام امور بازرگانی در وزارتخانه، انتظار دارم تمام اركان وزارت صمت به كمك هم آمده و این مهم را به ثمر بنشانیم.
وی اظهار داشت: البته خوشبختانه تنظیم بازار روند بهتری پیدا كرده و در خیلی از اقلام كالایی شاهد كاهش قیمت ها هستیم.
رحمانی اشاره كرد: برنامه ریزی برای تنظیم بازار باید با نگاه به آینده صورت گیرد و در ساماندهی وضع موجود لازم است از تمامی ظرفیت های موجود استفاده نمائیم.


منبع:

1398/05/06
13:27:36
5.0 / 5
4178
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور