عقب گرد بورس های جهان

عقب گرد بورس های جهان به گزارش شمال صنعت با انتشار صورت سود و زیان شركتهای بزرگ آمریكایی، شاخصهای بورس جهانی ریزشی شدند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از خبرگزاری فرانسه، معامله گران بورسی در سراسر جهان كه با اشتیاق منتظر انتشار صورتهای سود و زیان شركت های بزرگ آمریكایی بودند با انتشار آنها گرفتار شوك بزرگی شدند.
شركتهای "تسلا" و " امریكن ایرلاینز" هر دو نسبت به سه ماهه نخست سال با كاهش سودآوری مواجه گشتند و شركت آمازون هم اعلام نمود رشد سود فصلی آن از میزان پیشبینی شده قبلی كمتر بوده است.
علاوه بر كاهش سودآوری شركتهای بزرگ، احتمال بالای كاهش نرخ بهره توسط بانك مركزی آمریكا در روز پنجشنبه هفته آینده همچون دیگر عواملی بود كه معاملات بازارهای مالی در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داد.
ادوارد مویا، تحلیل گر ارشد بازار در موسسه "اواندا" اظهار داشت: بازارها نسبت به اینكه بانك مركزی آمریكا در هفته آینده چه تصمیمی بگیرد، اندكی اضطراب دارند. آنها امیدوارند با عنایت به اثرگذاری جنگ تجاری بین چین و آمریكا بر رشد اقتصادی آمریكا، بانك مركزی این كشور تصمیم به كاهش نرخ بهره شدیدی نگیرد.
در معاملات امروز بورس نیویورك، شاخص "داو جونز" با ۰.۵ درصد كاهش به ۲۷هزار و ۱۴۰.۹۸ واحد رسید و در اروپا شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با كاهش ۰.۲ درصدی در سطح ۷۴۸۹.۰۵ واحدی بسته شد.
از جانب دیگر معاملات بورسی در قاره آسیا هم به مانند شاخصهای بورسی در اروپا و آمریكا نزولی بودند بگونه ای كه شاخص "نیك كی ۲۲۵" بورس توكیو ژاپن با كاهش ۰.۵ درصدی تا آخر معاملات اولیه به سطح ۲۱هزار و ۶۴۷.۲۹ واحدی عقب نشست، شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ كنگ ۰.۵ درصد كاهش پیدا كرد و در سطح ۲۸هزار و ۴۴۹.۰۷ واحدی بسته شد و شاخص "شانگهای كامپوزیت" بورس چین با ریزش ۰.۲ درصدی در سطح ۲۹۳۰.۸۲ واحدی بسته شد.
هر بشكه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با ۱۷ سنت افزایش به ۵۶.۱۹ دلار و هر بشكه نفت خام برنت بدون تغییر نسبت به روز قبل و به ازای ۶۳.۳۹ دلار معامله شدند.1398/05/04
14:12:12
5.0 / 5
4399
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور