معاون اكتشافات وزارت صنعت خبر داد:

شناسایی ۷۰۰ محدوده امیدبخش معدنی

شناسایی ۷۰۰ محدوده امیدبخش معدنی به گزارش شمال صنعت معاون دفتر امور اكتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: حدود ۷۰۰ محدوده امیدبخش معدنی در كشور شناسایی و برای ۵۰ مورد از پهنه ها پروانه صادر شده كه مهم ترین مشكل عدم صدور پروانه های اكتشاف پهنه ها، مخالفت ارگان های دولتی است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، عباس امیدی در جلسه عرضه گزارش پی جویی و شناسایی پهنه های چهارمحال و بختیاری، اظهار نمود: از سال ۹۱ تابحال حدوداً ۱۶۵ پهنه اكتشافی در كشور تعریف و ابلاغ دستورالعمل پهنه ها به كشور از ۹۳ شروع شده است.
وی ادامه داد: این پهنه ها، حدود ۶۰۰ هزار كیلومترمربع از كشور را در برگرفته است كه حدود ۸۰ پهنه در كشور تعیین تكلیف و آزاد شده اند.
امیدی اظهار داشت: حدود ۷۰۰ محدوده امیدبخش معدنی در كشور شناسایی و برای ۵۰ مورد از پهنه ها پروانه صادر شده كه مهم ترین مشكل عدم صدور پروانه های اكتشاف پهنه ها، مخالفت ارگان های دولتی است.
وی بیان كرد: برنامه دولت تا آخر سال این است كه بخش عمده ای از پهنه ها را آزادسازی و تعیین تكلیف كند.
معاون دفتر امور اكتشافات وزارت صمت با اشاره به اینكه كشور در زمینه اكتشافات فلزی همچون مس، آهن، سرب و روی دارای رتبه های مطلوب در دنیا است، افزود: هدف از پهنه های اكتشافی، شناسایی تمامی مواد معدنی موجود در كشور و مخصوصاً تمركز بر روی پهنه های اكتشافی فلزی است.
وی ادامه داد: با عنایت به اینكه بیشتر اكتشافات كشور سطحی بوده، هدف از تعریف پهنه، اكتشاف سیستماتیك فنی و اصولی در كشور است كه دولت تصمیم گرفت اشخاصی كه توانایی فنی و مالی را دارند در این زمینه ورود كنند.
امیدی تصریح كرد: دو شركت خارجی در زمینه پهنه های اكتشافی ورود كرده و محدودیتی برای ورود سرمایه گذاران خارجی در این زمینه وجود ندارد.1398/04/25
15:22:10
5.0 / 5
4201
تگهای خبر: تجارت , سرمایه , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور