مصرف برق كشور همچنان در محدوده مجاز

مصرف برق كشور همچنان در محدوده مجاز شمال صنعت: مصرف بهینه برق كشور امروز (یكشنبه 23 تیر) نیز تداوم یافت و مطابق نقشه پهنه بندی روزانه، همچنان تمامی استان های كشور جز استان خراسان رضوی و كلانشهر مشهد در محدوده مجاز مصرف قرار دارند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، درنقشه پهنه بندی امروز مصرف برق كشور، شهرستان مشهد همچنان در محدوده قرمز مصرف قرار داشته و كاهش ۱۰ درصدی مصرف برق در این كلانشهر برای حفظ پایداری شبكه الزامی عنوان شده است.برمبنای اعلام وزارت نیرو، رعایت الگوی بهینه مصرف برق از طرف مردم بجز استان خراسان رضوی، در تمامی استان های كشور وضعیت پایداری شبكه را تثبیت كرده و در محدوده سبز مصرف قرار داده است.
بر همین اساس، مصرف برق در استان خراسان رضوی همچنان در محدوده زرد قرار داشته و لازم است مشتركان این استان الگوی كاهش پنج درصدی مصرف را در جهت حفظ پایداری و استمرار عرضه برق مطمئن به مرحله اجرا بگذارند.
پیك روزانه شبكه از ساعت ۱۲ تا ۱۶ اعلام شده و مشتركان می توانند با انتقال مصارف به ساعات پایانی شب یا اوایل بامداد نقش بسزایی در كاهش مصرف و پایداری شبكه ایفا كنند.
استفاده از نور طبیعی روز در ساختمان ها، استفاده از دور كند كولرهای آبی، تنظیم كولرهای گازی روی ۲۴ درجه و عدم استفاده همزمان وسایل برقی و انتقال مصارف لوازم برقی پرمصرف همچون ماشین ظرفشویی، جارو برقی، اتو و لباسشویی به ساعات غیرپیك همچون راهكارهای ساده كاهش ۱۰ درصدی مصرف برق خانوارها در ساعات اوج بار شبكه عنوان شده است.1398/04/23
14:47:12
5.0 / 5
4540
تگهای خبر: كولر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور