84 درصد واردات مربوط به كالاهای واسطه ای و سرمایه ای است

84 درصد واردات مربوط به كالاهای واسطه ای و سرمایه ای است شمال صنعت: معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: بیشتر از 84 درصد واردات كشور، كالاهای واسطه ای و سرمایه ای است كه این بخش از واردات، اثرگذار بر تولید كشور است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی اظهار نمود: كمبود ارز و مشكلات بین المللی موجب شد در همه سطوح، یك اتفاق نظر درباب ساخت داخل بیفتد، پس نیاز اصلی واحدهای تولیدی در واردات شناسایی شد.
وی ادامه داد: نهضت ساخت داخل در كشور به راه افتاده است و تولیدكنندگان نیازهای خود در واردات را مشخص كرده اند.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: برای رفع نیازهای تولید سه بخش می توانند برای تعمیق ساخت داخل اقدام نمایند.
وی ادامه داد: گروه اول خود تولیدكنندگان هستند چونكه خود بخش تولید بهترین گزینه برای ساخت داخل نیازهای مختلف بخش صنعت و معدن هستند.
او افزود: گروه دوم، شركت های دانش بنیان هستند كه می توانند در این حوزه وارد شوند تا زمینه تولید نیازهای قطعات و كالاهای وارداتی را برآورده كنند.
زرندی اشاره كرد: گروه سوم، دانشگاه ها و مراكز علمی هستند تا بتوانند زمینه های قطعاتی كه توان تولید آنرا در داخل نداریم و دانش آن نیز در كشور نیست را فراهم آورند.
وی اظهار نمود: در همین راستا نمایشگاهی با عنوان "فرصت های ساخت داخل" برگزار می گردد و مقرر شده در این نمایشگاه نیازهای تولید، به معرض نمایش گذاشته شود و از سویی دیگر، شركت های دانش بنیان، مراكز علمی و سرمایه گذاران امكان تولید آنرا مورد بررسی قرار دهند. این نمایشگاه از ۲۷ تیر ماه تا ۳۰ تیر در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می گردد.
منبع:

1398/04/13
13:03:09
5.0 / 5
4573
تگهای خبر: ارز , تجارت , تولید , دانش بنیان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور