رئیس اتاق ایران:

دولت مطالبه گری بخش خصوصی را بی پاسخ گذاشت، گوش شنوا وجود نداشت

دولت مطالبه گری بخش خصوصی را بی پاسخ گذاشت، گوش شنوا وجود نداشت شمال صنعت: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با اشاره به اینكه در دوره قبلی فعالیت اتاق، مطالبه گری صورت گرفت ولی گوش شنوا وجود نداشت، اظهار داشت: برخی تصمیمات دولتی بدون مطالعه و بررسی كارشناسی صورت می گیرد.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، غلامحسین شافعی امروز سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸ در جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران در پاسخ به انتقادات فعالان اقتصادی در خصوص كاهش سطح مطالبه گری اتاق های بازرگانی از دولت اظهار داشت: ما مطالبه گری می نماییم ولی گوش شنوا در این رابطه وجود ندارد و متأسفانه برخی تصمیمات دولتی بدون مطالعه و بررسی كارشناسی اتخاذ می شود.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران اضافه كرد: بارها فعالان اقتصادی مسائل و مشكلات را در چارچوب نامه نگاری و شیوه های مختلف به گوش دولت رساندند اما گوش شنوایی برای آن وجود نداشته و باز هم دولت راه خودرا رفته است.
وی اشاره كرد: باید تلاش نماییم در دوره جدید فعالیت اتاق های بازرگانی این مساله را پیگیری نمائیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه باید دیدگاه توده مردم را از اتاق های بازرگانی تغییر داد، اظهار داشت: خیلی از مردم شناخت دقیقی نسبت به اتاق بازرگانی ندارند و تصورشان این است كه عده ای آدم بی درد و پولدار كه از مردم و جامعه فاصله گرفته اند، در اتاق های بازرگانی مستقر هستند در صورتیكه این نوع نگاه اشتباه است و اتاق در معرفی خود به جامعه موفق نبوده است.
وی اضافه كرد: بااینكه در انجام مسئولیت های اجتماعی به كمال نرسیده ایم ولی به آن توجه كرده و تلاش نموده ایم تا سطح رفاه را در بعضی مناطق محروم افزایش دهیم.
به گفته شافعی تحریم ها تیرهایی را از مقابل به سمت فعالان اقتصادی پرتاب می كنند كه به هر حال ما برای آن برخی تجهیزات را در نظر گرفته ایم اما برخی تیرها از پشت و از سمت نیروهای داخلی به فعالان اقتصادی به هدف خوردن می كند كه نمی توانیم درد ناشی از آنرا تحمل و برای آن تدبیر نماییم.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران افزود: ما اپوزوسیون دولت نیستیم ولی موارد در رابطه با فضای كسب و كار را به دولت گوشزد خواهیم كرد و این در شرایطی است كه تولید ما با وجود همه شعارهایی كه طی سالهای گذشته داده شده بسیار كوچك شده است.

1398/03/28
13:49:55
5.0 / 5
4546
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور