وزیر صنعت اعلام كرد:

علت انباشت خودرو های كف پاركینگ خودروسازان

علت انباشت خودرو های كف پاركینگ خودروسازان شمال صنعت: وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: عمده ترین عامل توقف خودرو های تولید شده در كف پاركینگ خودروسازان، كمبود قطعات دانش بنیان و الكترونیكی این خودرو ها است.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، رضا رحمانی امروز ۲۲ خرداد ۹۸ در حاشیه بازدید از هفتمین نمایشگاه صنایع و حمل و نقل ریلی در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینكه توانمندی های بخش ریلی نشان داده است كه در این صنعت، به خصوص حوزه دانش بنیان صنایع ریلی و بخش تولید داخل پیشرفت محسوسی داشته ایم، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی و شركت راه آهن، به خوبی كارها را در بخش ریلی به پیش می برند.
وی درباره تولیدكنندگان داخلی صنایع ریلی اظهار داشت: همه واحدهای تولیدكننده كشور در حوزه واگن سازی، ظرف ۱۰ سال آینده بازار خوبی خواهند داشت و ما در این بازه ۱۰ ساله، به ۴۰ هزار دستگاه انواع واگن و لكوموتیو نیاز داریم كه بر این اساس، تولیدكنندگان ما بازار خوبی در داخل خواهند داشت.
وزیر صنعت، معدن و تجارت، عمده ترین مشكل تولیدكنندگان داخلی واگن را در بخش سفارش ساخت و نیز تأمین مالی آنها عنوان و گفت: در این زمینه، پیگیری هایی در دولت داشته ایم و قرار شد تأمین مالی ساخت واگن صورت گیرد.
رحمانی اضافه كرد: ۷۵ درصد واگن های مسافری، ۸۵ درصد واگن های باری و ۳۳ درصد واگن های مترو، در داخل تولید می شوند و اگر سفارش گذاری ها به خوبی صورت گیرد، در تولید داخل پیشرفت بیشتری خواهیم داشت. این میزان درصد از ساخت هر واگن در داخل نشان داده است كه در حوزه واگن سازی، تقریباً خودكفا هستیم.
وی با تاكید بر اینكه وزارت صنعت، معدن و تجارت با جدیت، از صنایع ریلی و تولید واگن و ریل حمایت می كند، اضافه كرد: هر قطعه ای كه در داخل امكان تولید داشته باشد، به تولیدكنندگان اطمینان می دهیم كه یا از واردات آن جلوگیری می نماییم و یا موانع جدی بر سر واردات خواهیم گذاشت تا تولیدكنندگان بتوانند با فراغ بال، به تولید بپردازند؛ مهم این است كه رسانه ها از تولید داخل حمایت كنند و امسال بحث رونق تولید فعال شود.
به گفته رحمانی، به همه واحدهای استانی ابلاغ گردیده تا از تولیدكنندگان داخلی حمایت كنند.
وی تصریح كرد: برای تحقق شعار رونق تولید، وزارت صنعت، معدن تجارت، سامانه «نیاز» و سامانه «محصولات دانش بنیان» را به وجود آورده تا از تولیدكنندگان داخلی حمایت كند.
وی اشاره كرد: خودرو های تولید شده از طرف خودروسازان داخلی، به سبب كمبود قطعات دانش بنیان و الكترونیك خودرو عمدتاً در پاركینگ ها باقی مانده اند.
رحمانی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص استعفای خود اظهار داشت: آقای ربیعی سخنگوی دولت استعفای مرا تكذیب نمود. اینها شایعاتی بیش نیست و نباید به آنها توجه كرد؛ ما آمده ایم كه كار نماییم.

1398/03/23
18:39:01
5.0 / 5
4402
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور