معاون سازمان تحقیقات كشاورزی:

باید به سمت كشاورزی دانش بنیان حركت نماییم

باید به سمت كشاورزی دانش بنیان حركت نماییم شمال صنعت: معاون ترویج و آموزش كشاورزی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی اظهار داشت: باید به سمت كشاورزی دانش بنیان حركت نماییم.


به گزارش خبرنگار ایسنا، دكتر علی اكبر مویدی در دومین جشنواره ملی روز مزرعه كه امروز (۲۲ خرداد) در ایستگاه تحقیقات كشاورزی و منابع طبیعی شهرستان اسلام آبادغرب انجام شد با اشاره به اینكه كشورهای پیشرفته دنیا از وابستگی به نهاده به سمت وابستگی به دانش تغییر جهت داده اند، اظهار داشت: كشورهایی مثل هلند با حركت به سمت كشاورزی دانش بنیان به توسعه در بخش كشاورزی رسیده اند.
معاون ترویج و آموزش كشاورزی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی با اشاره به اینكه كشاورزی دانش بنیان بر نظام تحقیقات، دانش، اطلاعات و نوآوری مبتنی است، اظهار داشت: در كشاورزی دانش بنیان محققین باید دستاوردهای تحقیقاتی خودرا در اختیار بهره برداران بخش كشاورزی قرار دهند.
وی با تاكید بر اینكه باید یافته های تحقیقاتی به عرصه های كشاورزی منتقل شود، اشاره كرد: بااینكه امكان دارد در ابتدا كشاورزان برابر یافته های نوین مقاومت كنند، اما در نهایت در صورت استفاده از این تغییرات می توانیم شاهد اتفاقات خوبی در حوزه كشاورزی باشیم.
این مسئول در ادامه با اشاره به اینكه در كشور ۱۴۰۰ مركز خدمات كشاورزی فعال است، اظهار داشت: هر مركز خدمات كشاورزی در واقع نماینده وزارت جهاد كشاورزی در دهستان است كه با هدف انتقال سریع یافته های تحقیقاتی به كشاورزان در دهستان ها به وجود آمده است.
مویدی اظهار داشت: هم اكنون ۱۰۰ نفر از پژوهشگران ارشد آماده اعزام به استان های مختلف در جهت انتقال یافته های تحقیقاتی در مراكز خدمات كشاورزی هستند.
وی با اشاره به اینكه نزدیك به ۱۰ هزار نفر از كارشناسان جوان برای كار در مراكز تحقیقات كشاورزی به استخدام جهاد كشاورزی درآمده اند، اظهار داشت: امیدواریم شاهد تقویت مراكز جهاد كشاورزی در دهستان ها باشیم.
وی با اشاره به اینكه بخش كشاورزی تنها بخشی است كه می تواند امنیت غذایی ما را رقم بزند، اظهار داشت: این بخش می تواند در مقابل تحریم ها مقاوم بوده و به كمك كشور بیاید.
مویدی افزود: استان كرمانشاه سال قبل بعنوان یكی از استان های جدی در حوزه انتقال یافته های بخش كشاورزی ورود كرده كه امیدواریم این حركت توسعه بخش كشاورزی استان را به دنبال داشته باشد.
منبع:

1398/03/22
15:21:08
5.0 / 5
4843
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور