سرمایه گذاری آسیا در تجدیدپذیرها از نفت و گاز جلو می زند

سرمایه گذاری آسیا در تجدیدپذیرها از نفت و گاز جلو می زند به گزارش شمال صنعت سرمایه گذاری روی تجدیدپذیرها در آسیا - اقیانوسیه تا سال میلادی آینده از هزینه صرف شده روی پروژه های اكتشاف نفت و گاز در این منطقه پیشی خواهد گرفت.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بررسی جریان سرمایه گذاری های انرژی از جانب شركت "ریستاد انرژی" نشان داد مجموع هزینه صرف شده روی منابع تجدیدپذیر در آسیا از هزینه تولید و اكتشاف در سال ۲۰۲۰ پیشی خواهد گرفت.

طبق گزارش این شركت مشاوره، مجموع هزینه صرف شده روی منابع تجدیدپذیر در آسیا - اقیانوسیه تا سال ۲۰۲۰ به بیشتر از ۳۰ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت و هند، استرالیا و سایر كشورهای آسیایی مانند ویتنام، تایوان و كره جنوبی اصلی ترین مقصدهای سرمایه گذاری در آسیا خواهند بود.

در گزارش "ریستاد انرژی" چین كه بزرگترین سرمایه گذار در انرژی های تجدیدپذیر بوده و همینطور سرمایه گذاری قابل توجهی در بخش بالادستی نفت و گاز دارد، به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گرفته است.

به گفته گرو فاروجیو، مدیر تجدیدپذیرها در "ریستاد انرژی"، هر یك از این كشورها پیشرفت های بزرگی در توسعه همه نوع انرژی تجدیدپذیر همچون انرژی بادی فراساحلی داشته اند و مهم تر از همه، اغلب آنها اهداف بزرگی دارند كه بر گنجانده شدن منابع نیروی تجدیدپذیر در سبد انرژی آنها تاكید دارد.

سرمایه گذاری در تجدیدپذیرها به واسطه سیاست های دولتی در سراسر این منطقه مورد حمایت قرار گرفته است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، شركت "ریستاد انرژی" انتظار دارد تجدیدپذیرها تا سال ۲۰۲۰ به رشد قوی كه در سال ۲۰۱۸ مشاهده شد ادامه دهند. كشورهای این منطقه همچنان با چالش اتلاف انرژی در هنگام ارسال روبرو هستند كه روی درآمدها تأثیر می گذارد و ابهامات سیاستی را بوجود می آورد.

در استرالیا اعتماد سرمایه گذار بالا بوده و این كشور بیشتر از ۱۰۵ گیگاوات پروژه خورشیدی، بادی و ذخیره سازی و همینطور شمار زیادی نیروگاه زغال سوز فرسوده دارد كه باید جایگزین شوند.

منبع:

1398/03/09
14:26:55
5.0 / 5
4611
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور