در دیدار با معاون توسعه اقتصادی ایتالیا مطرح شد؛

تقویت همكاری شركت های ایرانی و ایتالیا

تقویت همكاری شركت های ایرانی و ایتالیا شمال صنعت: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت كشورمان با معاون وزیر توسعه اقتصادی آن كشور دیدار نمود.به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محسن صالحی نیا كه در رأس هیأتی به منظور بازدید از نمایشگاه دوسالانه قطعات و تجهیزات جانبی خودرو و آشنایی با ظرفیت های موجود در این عرصه به ایتالیا سفر كرده بود، با آندریا چوفی معاون وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا با حضور حمید بیات سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا دیدار و گفت و گو كردند. در این دیدار معاون وزیر صنعت ضمن ابراز علاقه مندی و بررسی همكاریهای تجاری و صنعتی دو كشور، بر اهمیت همكاری بین شركت های كوچك و متوسط در حوزه های مختلف صنعتی تاكید و برای بسط آن با در نظر گرفتن منافع متقابل ابراز تمایل كردند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همین طور در جریان این سفر كه با هدف شناسایی بیشتر طرف های خارجی و دستیابی به راهكارهایی به منظور تقویت و تسهیل ارتباطات صنعتی و تجاری بین شركت های كوچك و متوسط دو كشور انجام شد، با مقامات محلی استان امیلیا رومانیا، اعضای اتحادیه اتاق های بازرگانی، رئیس انجمن قطعه سازان ایتالیا (ANFIA) و رئیس نمایشگاه اتوپروموتك ملاقات های جداگانه ای را به عمل آورد.
معاون صنایع كوچك سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران نیز در این سفر با همراهی برخی از مدیران واحدهای صنعتی كشورمان با رئیس انجمن تولید كنندگان تجهیزات خودرو ایتالیا (IACA) ملاقات كردند. توسعه روابط نمایشگاهی، تسهیل در خرید محصولات ایرانی، معرفی تولید كنندگان كشورمان به فعالان اقتصادی ایتالیا، دریافت خدمات آموزشی و مشاوره ای همچون مواردی بود كه در دیدار اصغر مصاحب با سِوِری مورد تاكید قرار گرفت.
در نمایشگاه دوسالانه قطعات و تجهیزات جانبی خودرو (Autopromatec ۲۰۱۹) كه با حضور ۳۲ كشور و بیشتر از ۱۵۰۰ شركت كوچك و متوسط در زمینه تولید قطعات و خدمات بعد از فروش خودرو در بلونیا ایتالیا برگزار شد، هیأت ایرانی به سرپرستی محسن صالحی نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت متشكل از اصغر مصاحب معاون صنایع كوچك سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران، امیرحسین قناتی مدیركل صنایع خودرو و نیرو محركه وزارت صنعت، معدن و تجارت، رئیس و اعضای انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محركه و قطعه سازان خودرو كشور، نماینده نظام مبادلات پیمانكاری فرعی ایران و بیشتر از ۳۰ تولید كننده از كشور ایران حضور داشتند.
نمایشگاه قطعات و تجهیزات جانبی خودرو اتوپروموتك برای نخستین بار در سال ۱۹۵۶ تحت عنوان نمایشگاه بین المللی در رم شكل گرفت. در سال ۲۰۰۵ وقتی كه نمایشگاه اتوپروموتك بخش محصولات جدید مانند لوازم یدكی، قطعات و اجزا و خدمات خودرو را نمایش داد، نقطه عطف این نمایشگاه با نمایش خدمات بعد از فروش شكل گرفت.
این نمایشگاه در سال ۲۰۱۹ میزبان Autopromotec EDU و عرصه ای جهت بررسی دقیق تر بازار خدمات بعد از فروش خودرو در سطح بین المللی است كه در ضمن ۴ روز بیشتر از ۲۰ نشست در آن برگزار می گردد و بالغ بر ۱۰۰ سخنران از شركت های تجاری بین المللی، شركت های مشاوره و رسانه ها در آن سخنرانی می كنند.
این رویداد تمركز خودرا بر مبتكرانه ترین جنبه های فنآوری در صنعت خودرو كه توجه خاصی به سوژه فنآوری اطلاعات و ارتباطات در وسایل نقلیه دارد، قرار داده است.
بخش های مختلف نمایشگاه قطعات و تجهیزات جانبی خودرو اتوپروموتك عبارت اند از: كارخانجات، تجهیزات و ابزار، كارگاه آموزشی تعمیر خودرو، تعمیر بدنه وسایل نقلیه، برق كاری وسایل نقلیه، عمده فروشی تایر خودرو، واسطه های فروش خودرو، بخش خدمات سرویس خودرو، كارواش و مراكز تعمیر وسایل نقلیه، و همین طور ماشین آلات، تجهیزات، مواد اولیه و محصولات فروش و تعمیر تایر، ماشین ها و تجهیزات لازم برای پیاده كردن موتور و تعمیر و سوار كردن مجدد، قطعات یدكی و اجزا خودرو.
نمایشگاه دوسالانه قطعات و تجهیزات جانبی خودرو (Autopromatec ۲۰۱۹) از ۲۲ لغایت ۲۶ می در شهر بلونیا ایتالیا اجرا شد.


منبع:

1398/03/06
19:46:29
5.0 / 5
4893
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور