در معاملات بازار سهام

باز هم تقاضا بر عرضه پیشی گرفت

باز هم تقاضا بر عرضه پیشی گرفت به گزارش شمال صنعت در بازار سهم ایران باز هم تقاضا بر عرضه پیشی گرفت و در خیلی از نمادها شاهد صف های خرید بودیم. گروه های سیمانی، فلزی، بانكی و شیمیایی همچون گروه های پرمعامله امروز بودند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، در این روزها اخبار مربوط به موضوعات كلان اقتصادی و همینطور مقدار صادرات نفت ایران و ورود و خروج ارز از كشور نقش مهمی در تصمیمات سرمایه گذاران بورسی بازی می كند. این موضوعات نقش قابل توجهی در فراز و فرود شاخصهای بازار سهم و تصمیم سهامداران برای عرضه یا تقاضا دارد.
بر خلاف روز گذشته امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۳۲۶۰ واحد رشد كرد و به رقم ۲۱۷ هزار و ۵۷۴ واحدی رسید. همینطور شاخص كل هم وزن با ۱۲۵۴ واحد رشد عدد ۴۹ هزار و ۶۹۵ را تجربه نمود.
شاخص آزاد شناور هم با ۴۰ هزار و ۱۹۵ واحد افزایش تا عدد ۲۴۵ هزار و ۲۷۵ واحدی بالا رفت و شاخص بازار اول و دوم هر كدام به ترتیب ۲۴۳۶ و ۶۳۲۲ واحد رشد كردند.
امروز نمادهایی در گروه مخابرات، فلزی، معدنی و بعضی از نمادهای بانكی و دارویی بیشترین تأثیر را روی نوسانات شاخصهای بازار سهام داشتند به صورتی كه معاملات سهام شركت ارتباطات سیار ایران ۱۷۹ واحد تأثیر مثبت روی شاخصهای بازار سرمایه داشت.
همینطور ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گل گهر و گروه مپنا هر كدام به ترتیب ۱۶۷، ۱۴۳ و ۱۳۴ واحد تأثیر افزاینده روی شاخصهای بازار داشتند. اما بانك اقتصاد نوین، گروه صنعتی بارز و توسعه معدنی و صنعتی صبانور هر كدام به ترتیب ۴۴، ۲۳ و ۱۶ واحد تأثیر كاهشی بر شاخصهای بازار داشتند.
همچون گروه هایی كه رشد قیمت را تجربه كردند استخراج كانه های فلزی و همینطور گروه فلزات اساسی بود. در گروه كانه های فلزی حدود ۱۳۰ میلیون سهم به ارزش تقریبی ۶۶ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.
همینطور در گروه فلزات اساسی شاهد حجم معاملات ۱۵۶ میلیون سهم و اوراق مالی بودیم و ارزش معاملات این گروه به حدود ۱۰۰ میلیارد تومان رسید.
دارویی ها هم امروز با رشد قیمت مواجه گشتند و در بعضی از سهم ها صف خرید را شاهد بودند. ارزش معاملات این گروه نسبت به روزهای گذشته مقداری تقویت شد و حجم معاملات شان به حدود ۸۴ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.
دیگر گروهی كه ارزش معاملات قابل توجهی را تجربه نمود بانكی ها بودند به صورتی كه حجم معاملات این گروه ۹۲۱ میلیون سهم و اوراق مالی و ارزش آن به ۸۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رسید.
خودرویی ها هم رشد قیمت را تجربه كردند و بیشتر آنها از یك تا ۳.۵ درصد در قیمت پایانی افزایش یافتند. حجم معاملات این گروه به ۳۹۲ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.
سیمانی هایی كه روز گذشته قسمتی از بازار را در دست گرفتند امروز هم به افزایش قیمت ادامه دادند و تقاضا نسبت به عرضه در این گروه همچنان با رشد همراه بود به صورتی كه در بعضی از سهم ها صف خرید مشاهده می شد.
ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱، ۰۱۷ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن به ۳.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی دست پیدا كرد. همینطور تعداد معاملات این بازار ۲۸۳ هزار و ۸۰۳ نوبت را تجربه نمود.
آیفكس هم با رشد ۴۴ واحدی مواجه گردید و عدد ۲۷۱۵.۸۱ را تجربه نمود. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۵۲۶ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات این بازار تا عدد ۹۶۶ میلیون سهم و اوراق مالی بالا رفت.1398/03/05
14:32:27
5.0 / 5
4301
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بورس , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور