بیكاری ۷ هزار كارمند در صنایع خودروسازی آمریكا !

بیكاری ۷ هزار كارمند در صنایع خودروسازی آمریكا ! شمال صنعت: دو خودروساز آمریكایی جنرال موتورز و فورد تحت تأثیر كاهش شدید میزان فروش در بازارهای كلیدی و توسعه خودرو های برقی و پاك اعلام نمودند كه بالغ بر 7 هزار شغل را تعدیل نیرو كرده اند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بنظر می رسد كه شركت های خودروسازی در جهان متحمل تغییر و تحولات بسیاری شده اند كه به عقیده كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو تحت تأثیر دلایلی متعددی همچون تشدید و تداوم جنگ تجاری چین و آمریكا، افزایش محبوبیت و ترغیب كاربران به استفاده از وسایل نقلیه پاك و دوستدار محیط زیست و كاهش میزان فروش و سودآوری قرار گرفته اند و به منظور جلوگیری از روند كاهشی درآمدزایی و كمك به شكوفایی اقتصادی خود اولین كاری كه معمول و متداول برای انجام است، تعدیل نیروهای استخدامی آنهاست.
حالا آمارها نشان داده است كه فورد و جنرال موتورز بعنوان دو شركت خودروسازی بزرگ فعال در ایالات متحده آمریكا بالغ بر هفت هزار نفر از كارمندانش را اخراج خواهدنمود كه از این تعداد، ۲۳۰۰ نفر از آنها در كارخانه های مستقر در خاك آمریكا فعالیت نموده و مشغول به كارند.
طبق گزارش فاكس بیزینس، شركت فورد در همین راستا اعلام نموده است كه تصمیم گرفته حدود ۱۰ درصد از نیروهای انسانی خودرا تا اختتام ماه آگوست سال جاری میلادی اخراج خواهدنمود تا بتواند خودرا از پرداخت سالانه ۶۰۰ هزار میلیون دلار حقوق و مزایا نجات دهد.
جیم هكت، مدیرعامل فورد اخیرا با انتشار و ارسال ایمیلی به كاركنان خود خاطرنشان كرده است كه این تعدیل نیرو شامل مدیران رده بالای شركت نیز می شود و فورد را از خطر ورشكستگی و كاهش شدید درآمدزایی و سودآوری رها خواهدنمود.
ایشان سپس این نامه این چنین نوشت: ما باید به منظور افزایش سودآوری، موفقیت و شكوفایی اقتصادی خود، از بروكراسی خود بكاهیم، به توانمندسازی مدیران بخش های مختلف بپردازیم، بر روی موارد موفقیت آمیز و خط تولیدهای پر بازده تمركز نماییم و تا جای ممكن هزینه های احتمالی شركت را كاهش دهیم.
این تعدیل نیروی گسترده فورد و جنرال موتورز در حالی اتفاق می افتد كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا تاكید زیادی بر افزایش نرخ اشتغال در صنایع خودروسازی داشت و از آنها مكرراً درخواست كرده بود كه به این مساله توجه زیادی داشته باشند. چندی قبل بود كه ترامپ با راه انداختن سلسله توئیت هایی اعتراض آمیز از عملكرد نه چندان موفقیت آمیز خودروسازان آمریكایی بویژه جنرال موتورز و عدم دست یابی به اهداف اشتغالزایی وی، انتقادات شدیدی كرد.
مدیرعامل فورد همین طور اعلام نموده است كه بزودی ۲۰ درصد از مدیران سطح بالای خودرا نیز حذف خواهدنمود كه البته بیشتر این تعدیل نیروها در كشورهای اروپایی، آمریكای جنوبی و روسیه اتفاق خواهد افتاد.
فورد برخلاف اقدام جنرال موتورز برای اخراج كارمندانش به آنها چند روز فرصت داده تا با كارخانه خداحافظی كرده و كارهای موردنظر خودرا در این مهلت كوتاه به انجام برسانند. به عقیده كارشناسان، بنظر می رسد این اقدام فورد بسیار محترمانه تر از اقدام سریع و ناگهانی جنرال موتورز بوده كه از آنها خواسته بود هرچه سریع تر محل كار خودرا ترك كنند.
خیلی از كشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و كاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودرو های تمام الكتریكی و برقی را به تولید انبوه برسانند.
افزایش بیش از پیش خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودرو های پاك، باعث شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.
همین افزایش محبوبیت و استقبال از وسایل نقلیه پاك و دوستدار محیط زیست كافیست تا تمركز خودروسازان موفق و مشهور در جهان را به سمت و سوی تولید و توسعه چنین محصولاتی منعطف كند تا سهم بزرگی از بازارهای كلیدی در جهان نظیر چین، كشورهای اروپایی و آمریكای شمالی را به خود اختصاص دهند.
منبع:

1398/03/01
18:09:37
5.0 / 5
4766
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور