دستور رئیس جمهور برای مقابله با گران فروشی،

خسارات ناشی از گران فروشی باید به جیب مردم برگردد

خسارات ناشی از گران فروشی باید به جیب مردم برگردد به گزارش شمال صنعت عضو هیئت مدیره جامعه متخصصین نساجی ایران با تاكید بر اینكه هدف نظارت بر بازار، حفظ منافع مردم است و خسارات ناشی از گران فروشی باید به جیب مردم برگردد، اظهار داشت: نظارت دستوری بر بازار به نتیجه مطلوب نمی رسد؛ ازاین رو نظارت باید مكانیزه باشد.


علیرضا حائری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه نظارت بر بازار باید مكانیزه و اتوماتیك باشد، اظهار داشت: نظارتی كه بر پایه حضور نیروی انسانی باشد فسادآور است و نمی تواند مستمر باشد.
وی با اشاره به اینكه گرانی یك پدیده اقتصادی می باشد و چاره آن هم باید اقتصادی باشد، اظهار نمود: نظارت ها در كوتاه مدت می تواند نیاز كشور را برطرف كند اما نمی تواند مستمر ادامه داشته باشد.
عضو هیئت مدیره جامعه متخصصین نساجی ایران در ادامه با اشاره به اینكه هدف نظارت بر بازار، مردم هستند و باید منافع آنها در نظر گرفته شود، خاطرنشان كرد: ازاین رو اگر از واحدهای گران فروش خسارتی دریافت می شود، این پول باید به نحوی به جیب مردمی برگردد كه از این گران فروشی زیان دیده اند.
وی ادامه داد: اما هم اكنون اگر واحدی به علت گران فروشی جریمه شود این پول به خزانه دولت واریز می شود و خسارت مردم جبران نمی گردد. این در شرایطی است كه واحد مورد نظر با گران فروشی سود خویش را به دست آورده و با جریمه شدن این واحدها هم بخشی از این سود به خزانه دولت رسیده است.
حائری در انتها با اشاره به اینكه اقتصاد دستور پذیر نیست، اظهار داشت: نظارت دستوری بر بازار تابحال به نتایج مطلوب نرسیده است، در این میان ثروت ملی هم جهت راه اندازی ستادها و گشت های نظارتی هزینه می شود اما نتیجه مورد نظر حاصل نمی گردد.
به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، اخیراً رئیس جمهوری به چهار وزیر كابینه دستور داد تا اقدامات لازم و مؤثر در زمینه توزیع كالاها و مقابله با گران فروشی صورت گیرد.
رئیس جمهور به وزرای صنعت، معدن و تجارت، جهاد كشاورزی و كشور دستور داد تا به منظور كنترل و نظارت بر قیمت كالاها و خدمات، اقدامات لازم و مؤثر را در توزیع، عرضه و فروش كالاها با قیمت مناسب به عمل آوردند.
همینطور به وزیر دادگستری دستور داده شد تا سازمان تعزیرات حكومتی با گران فروشان مطابق با قوانین و مقررات برخورد كند.1398/02/14
15:46:08
5.0 / 5
4493
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور