گزارش میدانی از بازار خودرو

یك كلام تعطیل!

یك كلام تعطیل! شمال صنعت: مشاهدات از بازار خودرو حاكی از ركود خرید و فروش در این بازار است؛ اما خبرها از روند تغییرات قیمت خودرو در شروع سال ضد و نقیض است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، نمایشگاه های خودرو در منطقه پل چوبی اكثراً خالی از مشتری هستند و جز یك نفر كه در میانه گفت وگوی ما با فروشندگان، قیمت جدید خودروها را پرسید و دو نفری كه در دو مغازه با فروشنده دست می دادند، خبری از خرید و فروش نیست.
فروشندگان باز می گویند كه این بازار هم قبل از تعطیلات و هم پس از آغاز كار در سال جدید كم رونق بوده است، اما خبرها از روند تغییرات قیمت خودرو در شروع سال و پیش بینی ها درباره رونق گرفتن بازار متفاوت می باشد.
یكی از نمایشگاه داران خودرو در پاسخ به چگونگی شرایط بازار می گوید: " یك كلام تعطیل است! ".
از طرف دیگر در حالیكه همه فروشندگان درباره راكد بودن بازار متفق القول هستند، شنیده ها از روند تغییر قیمت ها با شروع سال جدید متناقض است؛ برخی فروشندگان می گویند كه با بازگشایی بازار قیمت خودرو در بازار آزاد مانند اسفند ماه كاهشی بوده اما تعداد دیگری از فروشندگان از افزایش قیمت خودرو در ایام اخیر خبر می دهند.
برای مثال یكی از فروشندگان می گوید كه روز گذشته قیمت بعضی از خودروها حتی تا ۲۰ درصد باز افزایش داشته كه یكی از دلیلهای آن افزایش نرخ دلار در ایام گذشته بوده است.
از طرف دیگر گفته می شود كه بعضی از شركت های خودروساز داخلی باز قیمت خودروهای خودرا افزایش داده اند.
در این میان شنیده ها از بازار خودرو از آن حكایت می كند كه نبود تقاضا از اسفند ماه بر این بازار سایه انداخته و حتی موجب كاهش بیشتر از ۱۵ درصدی قیمت در این بازار شده است.
به گفته یكی دیگر از نمایشگاه داران، قیمت خودروی سراتو كه در اوایل اسفند ماه حدود ۲۸۰ میلیون به فروش می رسید در ایام آخر این ماه به ۲۴۰ میلیون تومان رسید كه البته در ایام گذشته افزایش قیمت جزئی سه یا چهار میلیونی داشته است.
این فروشنده همین طور معتقد می باشد كه افزایش نرخ دلار، كمبود خودرو در بازار و افزایش حقوق كارمندان شركت های خودروسازی امكان دارد در آینده منجر به افزایش قیمت شود، اما این دفعه با عنایت به وضع اقتصادی و معیشتی، افزایش قیمت ها نمی تواند منجر به رونق گرفتن بازار شود.1398/01/20
14:40:23
5.0 / 5
4566
تگهای خبر: اقتصاد , خرید , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور