تولید نفت اوپك پایین ترین ركورد چهار ساله را زد

تولید نفت اوپك پایین ترین ركورد چهار ساله را زد شمال صنعت: نظرسنجی پلاتس نشان داد كاهش بیش از اندازه تولید عربستان سعودی و قطع برق در ونزوئلا موجب شد تولید نفت خام اوپك در مارس ۵۷۰ هزار بشكه در روز نسبت به فوریه كاهش پیدا كند و به ۳۰.۲۳ میلیون بشكه در روز برسد كه كمترین میزان در بیشتر از چهار سال قبل محسوب می شود.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بر اساس نظرسنجی ماهانه پلاتس، عربستان سعودی كه بزرگترین تولیدكننده عضو اوپك است، تولید خودرا در مارس به پایین ترین سطح از فوریه سال ۲۰۱۷ رساند. سعودی ها به وعده خود برای كاهش بیشتر تولید عمل كردند و تولیدشان را ماه گذشته ۲۸۰ هزار بشكه در روز دیگر كاهش داده و به ۹.۸۷ میلیون بشكه در روز رساندند.

ونزوئلا باز به سبب خاموشی گسترده ای كه تولید و صادرات نفت را در مارس فلج كرد، تولیدش را به كمترین میزان در ۱۶ سال اخیر رساند و ۷۴۰ هزار بشكه در روز نفت تولید كرد.

عراق كه دومین تولیدكننده بزرگ عضو اوپك است، تولیدش را در مارس به میزان ۱۰۰ هزار بشكه در روز نسبت به فوریه كم كرد و به ۴.۵۷ میلیون بشكه در روز رساند. با این وجود این رقم اندكی بالاتر از سقف تولید ۴.۵۱۲ میلیون بشكه در روز عراق بود.

بر اساس نظرسنجی پلاتس، تولید نفت ایران باز با وجود تحریم های آمریكا، نسبتاً ثابت ماند و این كشور ۲.۶۹ میلیون بشكه در روز نفت تولید كرد.

ازسرگیری فعالیت در الشراره كه بزرگترین میدان نفتی لیبی است، تولید نفت لیبی را در مارس به ۱.۰۶ میلیون بشكه در روز افزایش داد.

پیش از این نظرسنجی ماهانه رویترز منتشر گردید كه نشان داد تولید تولید نفت اوپك در مارس سال ۲۰۱۹ به كمترین میزان از فوریه سال ۲۰۱۵ رسیده است و مجموع تولید این گروه كه متشكل از ۱۴ عضو است، ۳۰.۴ میلیون بشكه در روز بوده است كه ۲۸۰ هزار بشكه در روز نسبت به فوریه كاهش داشت.
1398/01/17
14:48:32
5.0 / 5
4756
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور