در مرز باشماق مریوان؛

۲۷۴ تن گوجه فرنگی قاچاق توقیف شد

۲۷۴ تن گوجه فرنگی قاچاق توقیف شد به گزارش شمال صنعت مأموران گمرك و انتظامی مرز باشماق، ۱۱ دستگاه كامیون كشنده یخچال دار حاوی ۲۷۴ تن گوجه فرنگی بوته ای قاچاق را متوقف كردند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از گمرك ایران، مأموران گمرك و انتظامی مرز باشماق، ۱۱ دستگاه كامیون كشنده یخچال دار حاوی ۲۷۴ تن گوجه فرنگی بوته ای قاچاق را متوقف كردند. در بررسی های به عمل آمده مشخص شد كه این گوجه فرنگی ها بر خلاف مدارك عرضه شده «گوجه فرنگی گلخانه ای» نبوده و از نوع «بوته ای» بوده است؛ این در شرایطی است كه با عنایت به نیاز بازار داخلی صادرات این محصول ممنوع می باشد. گوجه فرنگی های قاچاق از شهرهای جنوبی و مركزی كشور بارگیری شده و سودجویان قصد انتقال این محموله را به خارج از كشور داشتند. با هماهنگی مقام قضائی كامیون های حمل گوجه فرنگی توقیف و روانه پاركینگ شدند و در این راستا پرونده قضائی تشكیل و برای سیر مراحل قانونی و برخورد با متخلفین به مراجع قضائی ارجاع شد.
ارزش ریالی محموله توقیفی توسط كارشناسان گمرك بیشتر از هفت میلیارد و ۹۲۵ میلیون ریال برآورد شده است. گفتنی است؛ شهرستان مریوان با ۱۵۳ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۲۰ كیلومتری سنندج مركز استان كردستان واقع شده است.

1398/01/12
15:58:15
5.0 / 5
4481
تگهای خبر: ارز , بارگیری , دستگاه , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور