تقویت دلار در معاملات جهانی

تقویت دلار در معاملات جهانی به گزارش شمال صنعت با افزایش بازدهی اوراق قرضه دراز مدت وزارت خزانه داری آمریكا، دلار در مقابل خیلی از همتایان دست به پیشروی زد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از رویترز، در معاملات روز چهارشنبه بازارهای جهانی، با رسیدن بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه داری آمریكا به ۲.۴۱۷ درصد و فاصله گرفتن آن از سطوح پایین ۱۴ ماه اخیر، ارزش دلار بار دیگر افزایش یافت؛ به گونه ای كه شاخص دلار كه نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای مهم جهانی را می سنجد با ۰.۲ درصد افزایش به ۹۶.۷۶۵ واحد رسید.
بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه داری از حدود نیم قرن پیش بعنوان یكی از شاخص های پیش نگر اقتصاد آمریكا به حساب می آید و كاهش شدید آن در ایام اخیر، نگرانی از احتمال وقوع ركود در میان معامله گران را افزایش داده بود.
در معاملات امروز یورو با عقب نشینی ۰.۴ درصدی به ازای ۱.۱۲۷۴ دلار مبادله شد تا بار دیگر به كانال ۱.۱۲ دلاری سقوط كند. از زمان انتشار آمار مربوط به وضعیت تولید اقتصاد آلمان كه بزرگ ترین اقتصاد اروپایی است، یورو در موقعیت متزلزلی قرار گرفته است. هم چنین دلار در مقابل ین ژاپن ۰.۱۵ درصد عقب نشست و به ۱۱۰.۴۷۵ ین رسید.
از جانب دیگر اما به علت بحران سیاسی در انگلیس و اختلاف مجلس و دولت این كشور بر سر چگونگی خروج از اتحادیه اروپا كه به سلب اختیار هدایت روند مذاكرات از دولت توسط مجلس منجر گردید، ارزش پوند در مقابل دلار ۰.۱ درصد كاهش پیدا كرد و هر پوند به ازای ۱.۳۲۱۵ دلار مبادله شد. مقرر است مجلس انگلیس امروز در مورد راه های ممكن برای برگزیت رأی گیری كند.
در مقابل سایر ارزهای مهم، هر دلار آمریكا به ازای ۶۸.۹۰۹۸ روپیه هند، ۱.۴۰۷۷ دلار استرالیا، ۱.۳۳۹۷ دلار كانادا، ۱.۳۵۳۷ دلار سنگاپور، ۰.۹۹۵۸ فرانك سوئیس، ۴.۰۷۷۳ رینگت مالزی و ۶.۷۱۵۶ یوان چین مبادله شد.1398/01/07
14:29:49
5.0 / 5
4448
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور