با تلاش یك استارتاپ؛

دو محصول تحریمی صنعت نفت و آب بومی شد

دو محصول تحریمی صنعت نفت و آب بومی شد شمال صنعت: متخصصان كشور در یك استارتاپ دو محصول تحریمی پركاربرد در صنایع نفت و آب را بومی كردند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، "رسوب زا" اولین محصول این استارتاپ است كه به همت متخصصان بومی شد، محصولی كه قبل از این در فهرست تحریم ها قرار داشته است.
"آسفالتین" نام رسوب است كه در لوله های نفتی تشكیل می شود. وجود این رسوب در لوله ها موجب انسداد لوله می شود در نتیجه موجب بروز مشكلاتی همچون افزایش هزینه های استخراج و كاهش میزان برداشت از مخازن می شود، پس با دستگاهی كه امواج الكترومغناطیسی تولید می كند از ایجاد این رسوب جلوگیری می شود كه تولید این دستگاه در انحصار شركتی امریكایی بود. یك استارتاپ ایرانی این انحصار را شكسته و با مهندسی معكوس نمونه آزمایشگاهی آنرا ساخته است.
محصول بعدی كه توسط این استارتاپ تولید شده است لیزر سطح سنج نام دارد كه اندازه گیری سطح سیالات را انجام می دهد.
در مخازن نفتی برای اندازه گیری سطح از تجهیزات مكانیكی استفاده می شود كه محققان در این استارتاپ این محصول تحریمی را با مهندسی معكوس در داخل كشور تولید كردند.
قطر مخازن نفتی زیاد است پس اندازه گیری سطح اهمیت بالایی دارد برای اینكه هر یك میلی متر جابه جایی ضرر مالی دارد و لطمه نیروی انسانی را كمتر می كند و دقت اندازه گیری را بالا می برد. همین طور كاربرد صنعت لیزر را در صنایع نفتی توسعه می دهد.
هر دو محصول تولیدی توسط این استارتاپ علاوه بر صنعت نفت در حوزه آب باز كاربرد دارد.
به گزارش روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این استارتاپ در شتابدهنده آبان مستقر است و برای فعالیت های خود از حمایت معانت علمی و فناوری ریاست جمهوری برخوردار می باشد.1397/12/22
17:59:59
5.0 / 5
4327
تگهای خبر: آزمایش , توسعه , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور