از صفر تا صد پروازهای نوروزی

از صفر تا صد پروازهای نوروزی شمال صنعت: آخرین وضعیت پروازهای داخلی و خارجی و باز پروازهای فوق العاده در نظر گرفته شده در روزهای نوروز سال 1398، قیمت بلیت های هواپیما در مسیرهای مختلف، نحوه راستی آزمایی و اعتبار سنجی بلیت ها چه در ارتباط با مبالغ عرضه شده و چه درباب جعلی و اصلی بودن آن و باز مسیرهای ارتباطی جهت اعلام تخلف های صورت گرفته در این حوزه تشریح شد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، شركت های هواپیمایی داخلی و خارجی به منظور انجام پروازهای داخلی و خارجی در روزهای نوروز اقدام خواهند كرد و حدود ۲۲ هزار صندلی ظرفیت پروازهای در نظر گرفته شده برای تعطیلاتی است كه از ۲۵ اسفندماه سال جاری شروع می شود و تا ۱۷ فروردین ماه سال ۱۳۹۸ بعنوان مهم ترین دوره زمانی از نظر میزان تقاضا، ادامه خواهد یافت.
قیمت بلیت هواپیما در نوروز افزایش نمی یابد
مقصود اسعدی سامانی-دبیرانجمن شركت های هواپیمایی- در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه قیمت بلیت هواپیما در روزهای نوروز افزایش نیافت و دامنه نرخ بلیت پروازهای داخلی خطوط هوایی كشور كه شامل سقف و كف قیمت ها می شود، در نوروز سال ۱۳۹۸ مطابق با نرخ های مصوب آذرماه امسال است، اظهار نمود كه متقاضیان پرواز می توانند بوسیله سایت شركت های هواپیمایی و آژانس های مسافرتی نسبت به خرید بلیت سفر خود اقدام نمایند.
نحوه راستی آزمایی بلیت هواپیما
افزایش تقاضا در بازه های زمانی ویژه نظیر ایام نوروز ۱۳۹۸ سبب می شود تا برخی سودجویان بوسیله سایت های اینترنتی مبادرت به فروش بلیت جعلی هواپیما و یا با هزینه غیرقانونی كنند، مسأله ای كه نیازمند توجه جدی متقاضیان و ضرورت راستی آزمایی آنان جهت مصون ماندن از خسارت است.
بنابراین متقاضیان خرید بلیت هواپیما می توانند با بازگشت به سایت انجمن شركت های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی كشوری از فهرست دفاتر و شركت های خدمات مسافرت هوایی و باز فهرست دفاتر معتبر فروش بلیت الكترونیكی باخبر شوند و علاوه بر این به دامنه نرخ بلیت پروازهای داخلی خطوط هوایی كشور كه شامل سقف و كف قیمت ها در نوروز سال ۱۳۹۸ كه مطابق با نرخ های مصوب آذرماه سال جاری است دست یابند.
متقاضیان خرید بلیت اینترنتی هواپیما باید با هشیاری و بازگشت به مبادی فوق علاوه بر اطلاع از دامنه قیمت بلیت ها در تمامی مسیرهای پروازی، سایت های اینترنتی فروش را اعتبارسنجی كنند تا مانع از وقوع خسارات احتمالی و دردسرهای به وجود آمده در این زمینه شوند.
آخرین وضعیت پروازهای نوروزی
سازمان هواپیمایی كشوری جهت صدور مجوز به منظور موافقت با درخواست شركت های هواپیمایی با رعایت الزامات ایمنی جهت انجام پروازهای فوق العاده موافقت و اعلام نمود كه این مساله با هدف در اختیار قرار دادن بلیت پرواز به صورت سیستمی به مسافران در دستور كار قرار گرفته است.
رضا جعفرزاده-سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری- در گفت و گو با ایسنا، از صدور ۲۰ هزار و ۹۵۹ مجوز پرواز برنامه ای و فوق العاده برای نوروز سال ۱۳۹۷ تابحال آگاهی داد و اظهار نمود كه ایام پیك پرواز نوروزی از ۲۵ اسفندماه ۹۷ آغاز و تا ۱۷ فروردین ۹۸ ادامه دارد و برای انجام سفرهای هوایی در نوروز امسال سازمان هواپیمایی كشوری مجوز ۲۰ هزار و ۹۵۹ پرواز فوق العاده برنامه ای برای مسیرهای داخلی و خارجی صادر گردیده است.
وی افزود: به جهت اینكه بتوان بلیت هواپیمای بیشتری به صورت سیستمی در اختیار متقاضیان سفرهای بخش هوایی قرار گیرد تا به امروز ۱۵۱۰ پرواز فوق العاده داخلی و خارجی صادر گردیده است و سازمان هواپیمایی كشوری آماده است جهت انجام پروازهای فوق العاده نوروزی با رعایت اصول ایمنی و توان شركت ها، برمبنای درخواست شركت های هواپیمایی مجوز پرواز در مسیرهای زیارتی و سیاحتی صادر كند و از این تعداد پرواز فوق العاده برای مسیرهای بین المللی ۸۶۵ مجوز و همین طور در مسیرهای داخلی ۶۴۵ مجوز صادر گردیده است.
۱۷ شماره تماس برای اعلام تخلف قیمت و توزیع بلیت هواپیما
مسافران می توانند در صورت نیاز و مشاهده هر گونه تخلف در نحوه توزیع و قیمت بلیت هواپیما ابتدا به شركت مربوطه و با شماره تلفن های اعلامی تماس گرفته و یا بوسیله سایت سازمان هواپیمایی كشوری و انجمن شركت های هواپیمایی شكایت خودرا ارسال كنند، علاوه بر این شماره تلفن شركت های هواپیمایی مختلف آورده شده است كه مسافران می توانند در صورت نیاز و مشاهده هر گونه تخلف در نحوه توزیع و قیمت بلیت هواپیما به آن بازگشت كنند.
1397/12/20
14:37:49
5.0 / 5
4537
تگهای خبر: خدمات , خرید , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور