وزیر دفاع:

پیشرفت صنعت دفاعی در گرو انرژی پایدار می باشد، پیشگیری از خام فروشی

پیشرفت صنعت دفاعی در گرو انرژی پایدار می باشد، پیشگیری از خام فروشی شمال صنعت: وزیر دفاع كابینه دوازدهم بابیان اینكه توسعه و پیشرفت صنعت دفاعی در گرو انرژی پایدار می باشد، اظهار داشت: انرژی پایدار مقوله ای حساس در صنعت دفاعی ایران اسلامی شمرده می شود.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، امیر سرتیپ امیر حاتمی بامداد شنبه در مراسم افتتاح هم زمان واحد معدنی فجر ۲ در آرادان و همین طور معدن مس و سرب طرود بوسیله ویدئوكنفرانس به میزبانی كارخانه فرآوری مس آرادان بابیان اینكه لزوم و كاركرد انرژی یك مقوله مهم و حساس در صنعت دفاعی كشور است، بیان كرد: توسعه و پیشرفت اقتصادی و صنعتی جوامع نوین به انرژی پایدار بستگی دارد.
وی بابیان اینكه تأمین پایدار منابع قابل اطمینان انرژی یكی از مسائلی است كه امروز تمام جهان به آن تأكیددارند، اضافه كرد: انرژی درواقع كلید گشایش بخش هر كشور در دستیابی به قله های رفیع علمی و حوزه دفاع و امنیت شمرده می شود.

فجر ۲ آرادان بعنوان بزرگ ترین واحد صنعتی و معدنی مكانیزه تولید سرب كشور
وزیر دفاع بابیان اینكه خوشبختانه ایران اسلامی با تاكید بر دانش بومی توانسته درزمینهٔ انرژی به دستاوردهای بزرگی برسد، ابراز كرد: توسعه و پیشرفت روزافزون سامانه های دفاعی پیشرفته موشكی، هوایی، دریایی و زمینی با رویكرد هوشمندسازی و شبكه سازی نیازمند توسعه متناسب در حوزه انرژی است كه امروزه در این حوزه توانسته ایم با تاكید بر توانمندی جوانانمان اقدامات خوبی را به كار ببندیم.
حاتمی از واحد فجر ۲ آرادان بعنوان بزرگ ترین واحد صنعتی و معدنی مكانیزه تولید سرب كشور نام برد و اظهار داشت: افتتاح طرح اكتشاف و بهره برداری از معدن مس طرود در جنوب شهرستان شاهرود كه در زمره قدیمی ترین واحدهای مس در كشور شمرده می شود یكی از اقداماتی است كه امروز شاهد آن هستیم و خداوند را شاكریم كه به ما این توان را بخشید تا امروز به دست توانمند كارشناسان داخلی شاهد چنین پیشرفت های چشم گیری باشیم.
وی بابیان اینكه مجتمع بزرگ معدنی مس فجر ۲ و معدن طرود توسط سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع ساخته شده است، ابراز كرد: یكی از اهداف اجرای طرح های صنعتی، تبدیل مواد معدنی و پیشگیری از خام فروشی مواد اولیه است كه می تواند ارزش افزوده خوبی را به داشته هایمان در این استان پرظرفیت بیفزاید.
بازیافت ۵ میلیون دستگاه انواع باتری های فرسوده
عضو كابینه دوازدهم در ادامه اظهار داشت: مجتمع صنعتی معدنی فجر ۲ واقع در آرادان استان سمنان برای اولین بار در كشور هفت هزار تن پرك و گرانول پلی پروپیلن را از جلد باتری جدا كرده و پنج هزار تن پودر سولفات سدیم را از لجن اسیدی باتری تولید می كند.
حاتمی اظهار داشت: مجموعه معدنی فجر ۲ آرادان ظرفیت بازیافت سالیانه پنج میلیون دستگاه انواع باتری های فرسوده وسایل نقلیه، مطابق با آخرین استانداردهای زیست محیطی داخلی و بین المللی را دارا است.
وی اضافه كرد: بومی سازی، طراحی و ساخت كوره های گردان ذوب سرب و مس، كسب دانش فنی و تولید سرب خالص به روش هیدرومتالوژی الكترولیز برای نخستین بار در ایران و غرب آسیا و با كسب دانش فنی و بومی سازی اجرای سیستم فرآوری كنسانتره مس، خاصیت های این طرح هستند.

دریافت استاندارد «اچ اس ای»
وزیر دفاع كابینه دوازدهم در ادامه و با اشاره به اینكه طرح بزرگ معدنی و صنعتی فجر ۲ با اتكا به منابع و درآمدهای داخلی و تسهیلات ایجا د شده است، ابراز كرد: صرفه جویی در هزینه ها در امتداد تحقق اقتصاد مقاومتی یكی از خاصیت های بزرگ این مجموعه معدنی شمرده می شود.
حاتمی همین طور اظهار داشت: با تلاش های صورت گرفته از طرف متخصصان داخلی این شركت تمامی تمهیدات زیست محیطی «اچ اس ای» منطبق با آخرین استانداردهای جهانی برای حفظ منابع طبیعی و آب و خاك و همین طور پرسنل شاغل در مجموعه اندیشیده شده است.
وی با اشاره به معدن سرب، مس و كارخانه فرآوری كنسانتره معدنی طرود شاهرود باز بیان كرد: امروز به حمدالله در حالی شامل افتتاح ویدئو كنفرانسی این طرح بزرگ هستیم كه این مجتمع قادر می باشد تا ۶۰ هزار تن انواع آلیاژهای سربی و ۱۰ هزار تن مس كاتد با درجه صادراتی بالا از مواد اولیه معدنی و مواد ثانویه را تولید نماید و این امر با استفاده از ظرفیت متخصصان داخلی ممكن شده است.

1397/12/18
14:58:56
5.0 / 5
4500
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور