معاون فروش سازمان تملیكی در گفتگو با مهر:

مرجع قضایی هنوز درباره خودروهای دپو شده تصمیم نگرفته است

مرجع قضایی هنوز درباره خودروهای دپو شده تصمیم نگرفته است شمال صنعت: معاون فروش سازمان اموال تملیكی اظهار داشت: مرجع قضایی هنوز درباره خودروهای دپو شده در گمرك به جمع بندی نهایی نرسیده و خودرویی به ما تحویل داده نشده است.علیرضا روحی علیائی در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباب تعیین تكلیف خودروهای دپو شده در گمرك گفت: هنوز هیچ خودرویی به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیكی تحویل داده نشده است.
وی اضافه كرد: پرونده خودروها همچنان در مرجع قضایی در حال رسیدگی قرار دارد.
علیائی توضیح داد: هنوز مرجع قضایی درباب ضبطی، قاچاق یا متروكه بودن خودروهای دپو شده به نتیجه نرسیده است. بدین سبب معین نمی باشد با خودروهای دپو شده، باید مانند كالای قاچاق برخورد كرد، یا كالای متروكه.
عضو هیات مدیره سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیكی تصریح كرد: ما منتظر اعلام نظر مرجع قضایی هستیم.
هیات وزیران اوایل بهمن ماه در جلسه ای با بررسی وضعیت ۱۳ هزار خودروی دپو شده در گمرك كه قسمتی از آنها ثبت سفارش جعلی داشتند و یا پس از ممنوعیت واردات كالاهای لوكس به كشور وارد شده بودند، تصمیم به تعیین تكلیف این خودروها گرفت.
با تصویب هیات وزیران مقرر شد كه سایت ثبت سفارش برای خودروهای دپو شده، باز شود؛ البته خودروهایی كه ثبت سفارش جعلی داشتند مشمول این مساله نشدند و قرار شد مرجع قضایی درباره این خودروها تصمیم گیری كند.
پس از این مصوبه، گمرك ایران با صدور بخشنامه ای اعلام نمود خودروهایی كه با ثبت سفارش جعلی در گمرك دپو شده اند، مشمول مصوبه هیات وزیران نیستند و با آنها تحت عنوان «كالای قاچاق» و نه «كالای متروكه» برخورد شده و به سازمان اموال تملیكی تحویل خواهند شد.

1397/12/06
14:28:26
5.0 / 5
4753
تگهای خبر: خودرو , فروش , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور