مهر منتشر كرد؛

دستورالعمل واردات خودرو بالاخره ابلاغ گردید، سقف تعرفه ۹۵ درصد

دستورالعمل واردات خودرو بالاخره ابلاغ گردید، سقف تعرفه ۹۵ درصد شمال صنعت: هیات دولت بالاخره دستورالعمل واردات خودرو را ابلاغ نمود. بر این اساس كف تعرفه ۵۵ درصد و سقف آن ۹۵ درصد تعیین شده است.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، آیین نامه ضوابط فنی واردات خودرو بالاخره ابلاغ گردید. بر این اساس، سقف تعرفه ۹۵ درصد و كف آن ۵۵ درصد تعیین شده است. متن كامل این مصوبه به شرح زیر است:
وزارت امور اقتصادی و دارایی –وزارت صنعت، معدن و تجارت
هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۰۹/۲۲ به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد اصل یكصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب كرد:
متن زیر بعنوان مواد (۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۷) به آئین نامه ضوابط فنی واردات خودرو مبحث تصویب نامه شماره ۱۸۷۵۸/ت۲۸۸۱۷ هــ مورخ ۱۳۸۲/۰۴/۱۰ و اصلاحات بعدی آن مبحث تصویب نامه های شماره ۲۴۷۲۹۷/ت۴۷۷۲۲ هـــ مورخ ۱۳۹۰/۱۲/۱۵ و شماره ۱۶۰۲۵۳/ت ۵۳۵۴۸ هــ مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ اضافه می شود:
ماده ۱۳- واردات خودرو سواری با عنایت به ماده (۴) قانون حمایت از حقوق مصرف كنندگان مصوب ۱۳۸۸ منوط به داشتن نمایندگی رسمی و همینطور زیرساخت های لازم و كافی جهت عرضه خدمات بعد از فروش و دریافت تأییدیه های لازم از وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.
تبصره ۱- واردات خودرو توسط اشخاص حقیقی و حقوقی غیر از نمایندگی رسمی در صورت عقد قرارداد عرضه خدمات بعد از فروش وارد كننده یا نمایندگی رسمی برپایه ضوابط تعیین شده از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت امكانپذیر است.
تبصره ۲- ثبت سفارش و واردات خودروهای سواری با ارزش بیش از ۴۰. ۰۰۰ دلار CFR ممنوع است.
تبصره ۳- ثبت سفارش و واردات خودروهای سواری با حجم موتور بالاتر از ۲۵۰۰ سی سی ممنوع است.
ماده ۱۴- حقوق ورودی و اصلاحات مربوط به ردیف تعرفه های خودورهای سواری به شرح جدول زیر تعیین می شود:تبصره ۲-واردات خودرو توسط شركت های معتبر خارجی تولیدكننده خودرو در صورت مشاركت در تولید خودرو یا قطعات آن در داخل كشور به صورت سرمایه گذاری مستقیم طرف خارجی و با سرمایه گذاری مشترك با طرف ایرانی، معادل ۲۰ درصد ارزش تولیدات داخلی از محل سرمایه گذاری فوق به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت از همان نشان تجاری مجاز خواهد بود و حقوق ورودی آن ۸۰ درصد حقوق ورودی مندرج در جداول یاد شده بعد از تحقق تولید، تعیین می گردد. در هر صورت فارغ از شخصیت واردكننده، نمایندگی رسمی مكلف به عرضه دوره ضمانت (گارانتی) و خدمات بعد از فروش می باشد.
ماده۱۵-متقاضیان ثبت سفارش علاوه بر رعایت ضوابط فنی واردات خودرو موظف به رعایت ارزش خودرو مصوب كارگروه مبحث تبصره (۶) ماده واحده قانون چگونگی محاسبه و وصول حقوق گمركی و سود بازرگانی و مالیات انواع خودرو و ماشین آلات راهسازی وارداتی و ساخت داخل و قطعات آنها-مصوب ۱۳۷۱- و اعلامی از جانب گمرك ایران می باشند. ثبت سفارش خودوهایی كه قیمت آنها مغایر با نرخ های اعلامی فوق باشد غیرمجاز است و معتبر نمی باشد.
ماده۱۶-واردات خودرو از محل مصوبات خاص با لحاظ معافیت های مربوط منوط به رعایت مفاد این آیین نامه است.
ماده ۱۷-واردات خودرو به مناطق آزاد تجاری-صنعتی با لحاظ معافیت های مربوط منوط به رعایت مفاد این آیین نامه است.


1396/10/09
23:36:25
5.0 / 5
4789
تگهای خبر: ارز , تجارت , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور