مدیر عامل شركت تهیه و تولید مواد معدنی ایران:

ظرفیت نفلین سینیت كلیبر به ۱۵۰ هزار تن می رسد

ظرفیت نفلین سینیت كلیبر به ۱۵۰ هزار تن می رسد شمال صنعت: مدیر عامل شركت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اظهار داشت: ظرفیت نفلین سینیت كلیبر به ۱۵۰ هزار تن می رسد.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، آئین راه اندازی واحد ۴۰ هزار تنی تولید كنسانتره نفلین سینیت شهرستان كلیبر ظهر امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل هتل پارادایس كلیبر برگزار گردید.
مدیر عامل شركت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در این آئین بیان كرد: مجموعه نفلین سینیت شهرستان كلیبر از سال ۱۳۸۳ آغاز به كار كرده است و ظرفیت كنونی این مجتمع ۱۵ هزار تن است كه اصلاحات در نظر گرفته شده برای این مجتمع در چهار فاز و با مبلغ اختصاصی پنج میلیون دلار از طرف سرمایه گذاران خارجی و مبلغ سه میلیارد ریال از طرف سرمایه گذاران داخلی اعمال خواهند شد و درانتها این اصلاحات ظرفیت این كارخانه ۱۵ هزار تنی به ۱۵۰ هزار تن خواهد رسید.
وجیه الله جعفری افزود: با اعمال اصلاحات در نظر گرفته شده و راه اندازی فاز اول طرح موجود، ظرفیت این مجموعه به ۴۵ هزار تن خواهد رسید.
وی اضافه كرد: راه اندازی فاز اول طرح موجود، كه با اختصاص دو و نیم میلیارد دلار توسط سرمایه گذار خارجی و ۲۰۰ میلیارد ریال توسط سرمایه گذاران داخلی صورت خواهد گرفت، افزایش اشتغال و توسعه پایدار را برای استان به دنبال خواهد داشت.
محصول حاصل از مجتمع نفلین سینیت كلیبر منحصر به فرد است
سرمایه گذار چینی واحد ۴۰ هزار تنی تولید كنسانتره نفلین سینیت شهرستان كلیبر باز در این مراسم ضمن ابراز خوشنودی از حضور در ایران بیان كرد: در آینده ای نزدیك تمام تجربه و دانش خود در ضمن ۲۰ سال كاری خودرا در جهت تولید محصولی در شأن بازار های بین المللی و فروش آن در بازار های جهانی صرف خواهم كرد.
اریك لو محصول حاصل از مجتمع نفلین سینیت كلیبر را محصولی منحصر به فرد خواند و تاكید كرد: طبق آزمایشات من محصول كارخانه نفلین سینیت كلیبر، محصولی منحصر به فرد در بازار سرامیك و شیشه جهانی است.
وی اضافه كرد: با فروش این محصول در بازارهای داخلی و حهانی مانند بازار های خاورمیانه، جنوب اروپا و آسیا، شهر كلیبر حائز اهمیت تجاری خواهد شد و این محصول برند جهانی شهر كلیبر خواهد شد.
سرمایه گذار چینی خاطرنشان كرد: بازار داخلی ایران بیشتر از همه نیازمند این محصول در صنعت شیشه و سرامیك است.
لو عنوان كرد: من بعنوان یك چینی از هنگ كنگ، می توانم هماهنگی فرهنگی بین ایران و چین را حس كنم و امیدوارم این طرح سمبلی مجدد از همكاری بین دو ملت در تاریخ مشترك ۲۰۰۰ ساله این دو كشور باشد.
نماینده مردم كلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی باز در این آئین خاطرنشان كرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده، فاز اول پروژه باید تا شش ماه آینده به بهره برداری می رسید اما مشكلات ناشی از ثبت سفارش سبب شد كه این فاز تا دهه مباركه فجر سال آینده به بهره برداری برسد.
قلی الله قلی زاده حضور رضا رحمانی در وزارت صنعت، معدن و تجارت را فرصتی مهم برای آذربایجان دانست و ابراز كرد: با عنایت به منابع سرشار استان، آذربایجان شرقی می تواند با توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت در آینده ای نه چندان دور به قطب معدنی كشور تبدیل گردد.
لازم به ذكر است در ادامه سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به آذربایجان شرقی، رحمانی در مراسم كلنگ زنی این واحد حضور یافت.

1397/12/03
12:49:55
5.0 / 5
4589
تگهای خبر: آزمایش , اشتغال , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور