تعطیلی ۳۵ روزه دولت آمریكا ۶ میلیارد دلار به اقتصاد این كشور خسارت زد

تعطیلی ۳۵ روزه دولت آمریكا ۶ میلیارد دلار به اقتصاد این كشور خسارت زد شمال صنعت: موسسه رتبه بندی ˮ اس اند پیˮ اعلام نمود دست كم شش میلیارد دلار به اقتصاد آمریكا در نتیجه تعطیلی موقت دولت خسارت زده شده است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از رویترز، سپس كش و قوس های فراوان سرانجام دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا با بازگشایی دولت سپس ۳۵ روز كه طولانی ترین ركورد تعطیلی دولت در تاریخ آمریكا شمرده می شود موافقت نمود.
مؤسسه اس اند پی در گزارشی اعلام نمود: هر چند كه تعطیلی به پایان رسید اما بعید نیست كه اثر روانی این تعطیلی بر روحیه فعالان بازار و كسب و كارهای آمریكایی ادامه داشته باشد.
دولت آمریكا پنج هفته پیش و به سبب اختلاف بین دولت جمهوری خواه و مجلس دموكرات این كشور بر سر بودجه پنج میلیارد دلاری ساخت دیوار مرزی با مكزیك تعطیل شد.
به قول اقتصاددانان، تعطیلی دولت آمریكا در هر هفته ۰.۰۴ تا ۰.۰۷ درصد از تولید ناخالص داخلی سالانه آمریكا را تحت تأثیر قرار می دهد، بدان معنا كه این تعطیلی در هر هفته ۱ میلیارد دلار هزینه به اقتصاد این كشور تحمیل می كند. این هزینه كمتر از هزینه ۲۰ میلیارد دلاری تعطیلی ۱۶ روزه دولت در سال ۲۰۱۳ است كه به سبب در بر گرفتن بخش بزرگ تری از دولت، هزینه بیشتری را به اقتصاد آمریكا تحمیل كرد.
تنها در ضمن سال قبل میلادی، دولت فدرال آمریكا ۲ بار تعطیل شده بود كه در ماه ژانویه ۳ روز و در ماه فوریه یك روز به طول انجامید.1397/11/06
14:58:50
5.0 / 5
4468
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور