معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

ایران صادركننده عمده سیمان درجهان، تولید ۲۵میلیون تن فولاد در كشور

ایران صادركننده عمده سیمان درجهان، تولید ۲۵میلیون تن فولاد در كشور به گزارش شمال صنعت معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تولید سالانه ۸۸ میلیون تن سیمان در كشور اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به صادركننده عمده سیمان در جهان دست یافته است.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، جعفر سرقینی بامداد امروز شنبه در گفتگو با خبرنگاران بابیان اینكه ایران در رتبه دهم تولید فولاد در دنیا است اظهار نمود: هم اكنون ظرفیت تولید فولاد در كشور به ۳۴ میلیون تن رسیده ولی تولید فولاد در شرایط فعلی ۲۵ میلیون تن در سال است.
وی از صادرات نیمی از تولیدات فولاد كشور اطلاع داد و اضافه كرد: یقین داریم ظرفیت تولید فولاد در ایران تا افق ۱۴۰۴ به ۵۵ میلیون تن در سال افزایش می یابد، این در شرایطی است كه ایران در زمینه تولید فولاد جایگاه ۱۰ جهان را دارد.
معاون امور معادن وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاكید بر اینكه افزایش ۱۱ برابری تولید سیمان در كشور از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی است اظهار داشت: در اوایل پیروزی انقلاب سیمان تولیدی در كشور ۸ میلیون تن بود اما حالا به ۸۸ میلیون تن رسیده است.
سرقینی تاكید كرد: صادرات سالانه سیمان كشور به ۱۵ میلیون تن رسیده است به صورتی كه در طول چهل سال قبل خودكفایی در تولید سیمان و فولاد هم نیازهای كشور را برطرف و به خودكفایی رسانده و از سویی دیگر توانستیم جایگاه مطلوبی در حوزه تولید صنایع معدنی كسب نماییم.
وی همینطور از صادرات حدود ۱۲۰ هزار تن تولیدات صنایع معدنی مس كشور اطلاع داد و اظهار داشت: در طول سالجاری ۲۴۰ هزار تن مس در كشور تولید كرده ایم كه حدود ۵۰ درصد تولیدات مس كفاف نیازهای كشور را می دهد.

1397/10/30
13:36:51
5.0 / 5
4866
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور