مهر منتشر كرد:

جزئیات نامه نگاری تشكل های پوشاك با وزیر كشور

جزئیات نامه نگاری تشكل های پوشاك با وزیر كشور شمال صنعت: تشكل های صنعتی و صنفی پوشاك، با ارسال نامه ای به عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر كشور، خواهان از سرگیری مبارزه با قاچاق پوشاك در سطح عرضه شدند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، تشكل های صنعتی و صنفی پوشاك، با ارسال نامه ای به عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر كشور، خواهان از سرگیری مبارزه با قاچاق پوشاك در سطح عرضه شده است. خبرگزاری مهر، متن كامل این نامه را منتشر كرد: جناب آقای دكتر عبدالرضا رحمانی فضلی
مقام عالی وزارت كشور جمهوری اسلامی ایران
با سلام
احتراماً باستحضار می رساند متاسفانه باوجود مساعدت حضرتعالی، طرح برخورد با برندهای محرز پوشاك قاچاق در سطح عرضه طی مصوبه شورای تامین استان تهران به بهانه برهم خوردن امنیت متوقف شده است. این طرح كه سپس دوسال كار كارشناسی ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز، وزارت صنعت، تشكل های بخش خصوصی و سایر سازمان های ذیربط در بستر دستورالعمل ثبت نمایندگی برندهای خارجی پوشاك و دستورالعمل شناسه كالا و رهگیری منبعث از ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز تهیه و بصورت گام به گام و با استقرار تدریجی طراحی شده الان در مرحله برخورد با تنها صد فروشگاه محرز عرضه كننده پوشاك قاچاق قرار دارد كه متاسفانه با مقاومت جریان های سازمان یافته پوشاك و هیاهوی پوچ عمله های این جریان در خصوص مخدوش شدن امنیت و برهم خوردن نظم بازار، بنا بر مصوبه شورای تامین استان تهران متوقف شده و با اینكار زمان طلایی بازار شب عید را به ضرر تولیدكنندگان و به نفع قاچاقچیان واگذار نمودند. مسلما قاچاق دو و نیم میلیارد دلاری پوشاك كه رتبه اول قاچاق كالا به كشور را داراست زیبنده عملكرد مقامات امنیتی كشور نیست و جای بسی تعجب است كه حفظ امنیت به بهانه تامین منافع عده ای سودجو بر منافع ششصد هزار كارگری كه در زنجیره تولید صنایع و اصناف پوشاك فعالیت می نمایند ارجحیت دارد. تولیدكنندگان پوشاك ضمن ابراز اعتراض شدید خود نسبت به عملكرد ضعیف دولت در برخورد با قاچاق پوشاك و توسعه روز افزون آن، بیشتر از این صبر و متانت را جایز ندانسته و اعلام می دارند این طرح كه به اندازه كافی از پشتوانه قانونی و كارشناسی برخوردار می باشد هرچه زودتر می بایست پیگیری شده و ادامه یابد. مسلما تبعات عدم پیگیری مطالبات برحق واحدهای تولیدی بر عهده دستگاههایی است كه با عملكرد جزیره ای خود مانع مبارزه با قاچاق پوشاك و اجرای منویات مقام معظم رهبری در این رابطه شده و نظم و امنیت عده ای متقلب سودجو را به منافع تولید ملی در سال پشتیبانی از كالای ایرانی ترجیح می دهند. تشكل های تولیدی صنایع و اصناف منسوجات و پوشاك ضمن احترام به قانون، اعتراض خودرا بصورت علنی در مورد توقف مبارزه با قاچاق پوشاك اعلام نموده و آگهی می دهند، این اقدام منجر به تعطیلی كارخانجات پوشاك خواهد شد و عواقب این اتفاق (كه بعید نیست، اعتراض سراسری تولید كنندگان و كارگران صنعت پوشاك را برانگیزاند) بر عهده كسانی است كه با تصمیمات خود سبب توقف تولید ملی می شوند.

با تشكر و تقدیم شایسته ترین احترامات
دبیرخانه مشترك تشكل های صنعتی و صنفی پوشاك


1397/10/27
22:31:37
5.0 / 5
4642
تگهای خبر: ارز , توسعه , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور