معاون وزیر صنعت:

زمان ثبت سفارش كالا به ۶ ماه افزایش پیدا كرد، كاهش مدت ترخیص كالا

زمان ثبت سفارش كالا به ۶ ماه افزایش پیدا كرد، كاهش مدت ترخیص كالا شمال صنعت: معاون امور صنایع وزیر صنعت با اشاره به افزایش زمان ثبت سفارش كالا از سه ماه به ۶ ماه اظهار داشت: با افزایش زمان اعتبار ثبت سفارش كالا، مشكلات ترخیص كالا و احتمال ابطال ثبت سفارش كاهش خواهد یافت.به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرشاد مقیمی در نشست هم اندیشی با تشكل های تخصصی صنعت دخانیات با محوریت «بررسی ۲۱ چالش مستتر» در این صنعت، با اشاره به نشست مشترك وزارت صمت با گمرك اشاره كرد: بر طبق توافق انجام شده، زمان ثبت سفارش كالا از سه ماه به ۶ماه افزایش یافته است.
معاون امورصنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت اضافه كرد: با افزایش زمان اعتبار ثبت سفارش كالا، مشكلاتی نظیر روند طولانی ترخیص كالا و احتمال ابطال ثبت سفارش كاهش خواهد یافت.
مقیمی همین طور از تمدید ثبت سفارش به صورت سیستمی خبرداد و اظهار داشت: اخیرا تمهیداتی برای تمدید ثبت سفارش از راه سامانه در نظر گرفته شده است كه نیازی به بازگشت حضوری افراد نخواهد داشت.
وی در بخش دیگری از سخنانش با تشریح مشكلات صنعت دخانیات نظیر ثبت سفارش كالا، واردات مواد اولیه، تخصیص ارز، تولید غیر رسمی دخانیات، احتمال افزایش قاچاق محصولات دخانی، چالش های برات بدون تعهد و... اظهار نمود: در حوزه ثبت سفارش كالا با تمهیدات جدیدی كه در نظر گرفته شده امیدواریم، مشكلات این بخش مرتفع شود.
معاون وزیر صنعت، همین طور درباب خام فروشی و صادرات تنباكو با عنایت به نیاز داخلی باز اظهار داشت: در صورتی كه تولیدكنندگان داخلی به مواد اولیه برای تولید محصولات دخانی نیازمند باشند و میزان تولید فراتر از نیاز داخلی نباشد تدابیری برای واردات و صادرات تنباكو در نظر گرفته خواهد شد.
وی، پشتیبانی از صنعت دخانیات را در كاهش قاچاق محصولات دخانی وآسیب به مردم موثر برشمرد و اضافه كرد: تولید این محصولات بااینكه برای مصرف كنندگان سفارش نمی گردد اما با عنایت به وجود متقاضیان و قاچاق محصولات غیراستاندارد به كشور باید تدابیری برای حفظ صنایع فعلی و جلوگیری ازكاهش تولید محصولات داخلی اتخاذ شود.
مقیمی تسهیل فرآیند تولید و تامین مواد اولیه مورد نیاز این بخش را همانند همه صنایع مورد تاكید قرارداد و خواهان ارائه گزارشی از وضع موجود این صنعت و چالش های این بخش شد.
وی از برگزاری جلسات مستمر برای رفع مشكلات این صنعت خبرداد و اظهار داشت: موانع پیش روی صنعت با تعامل و هم اندیشی با تشكل های تخصصی و استفاده از توان علمی و فكری صاحبنظران قابل حل و فصل خواهد بود.
به گفته مقیمی مشكلات این بخش باید با ارائه راهكارهای اجرایی و نقش تشكل های تخصصی، مركز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات كشور و همین طور معاونت امور صنایع مشخص شود.
معاون امورصنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت در ادامه توانمندسازی و پشتیبانی از تولید داخلی را از برنامه های مهم وزارت صنعت توصیف كرد و اظهار داشت: تشكل های تخصصی صنعت دخانیات در كنار سایر صنایع با احصاء مشكلات و چالش های صنعت و ارائه راهكارهای اجرایی نقش تعیین كننده ای در بهبود فضای كسب و كار خصوصاً تولید خواهند داشت.
احصاء ۲۱ چالش صنعت دخانیات
بر اساس این گزارش، در نشست هم اندیشی معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با نمایندگانی از تشكل های تخصصی صنعت دخانیات، ۲۱ مورد از چالش های این بخش مورد بررسی قرار گرفت و مقررشد موانع پیش روی تولید این صنعت جهت برون رفت از وضعیت فعلی به تفكیك احصا و طی جلسات مستمر به صورت موردی بررسی شود.
بروز مشكلاتی در تامین مواد اولیه، تخیص ارز، ثبت سفارش كالا، روند طولانی ترخیص كالا از گمرك و دموراژ شدن محصولات دخانی، چالش های برات بدون تعهد و... همچون موضوعاتی بود كه در این نشست مطرح و تمهیداتی برای رفع این مشكلات اتخاذ شد.

1397/10/23
13:56:48
5.0 / 5
4235
تگهای خبر: ارز , استاندارد , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور