برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی كار ایران

برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی كار ایران شمال صنعت: دومین دوره نمایشگاه بین المللی كار ایران با هدف نزدیك كردن كارجویان، كارفرمایان و كاریابی های كشور یكم تا چهارم اردیبهشت ماه سال ۹۸ در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، عیسی منصوریـ معاون توسعه اشتغال و كارآفرینی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در نشست برگزاری این نمایشگاه، با بیان این كه فرآیند كاریابی در كشورمان باید به صورت تخصصی صورت گیرد، اظهار داشت: متاسفانه بخش زیادی از عرضه و تقاضای بازار كار كشورمان كاذب است و فرآیند كاریابی باز به درستی صورت نمی گیرد.

وی اظهار داشت: برای انجام كاریابی باید حداقل استانداردهای لازم رعایت شود. كاریابی فقط واسطه گری بین كارجو و كارفرما نیست، بلكه كاریابی ها باید بتوانند نیروی كار را متقاعد كنند تا آموزش های مورد نیاز كارفرمایان را فرا گیرند و این مساله مستلزم فعالیت تخصصی است.

به گفته معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیركار، در نمایشگاه كار فقط نباید طرف عرضه نیروی كار حضور داشته باشد. در این نمایشگاه آموزش دهندگانی همچون سازمان آموزش فنی و حرفه ای باز باید حضور پررنگی داشته باشد و برگزاری نمایشگاه فرصتی باشد تا طرفین عرضه و تقاضای بازار كار با آموزش فنی و حرفه ای هماهنگ شوند.

منصوری با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز آغازین نمایشگاه بین المللی كار ایران ابراز امیدواری كرد: این نمایشگاه با ارتقا در دو بخش كیفیت و كمیت بعنوان یك فضای مناسب برای كمك به كارجویان و كارفرمایان نقش اساسی ایفا كند.

در ادامه محمد اكبرنیا ـ مدیر كل هدایت نیروی كار و كاریابی های وزارت كار ـ نزدیك شدن سه ضلع كارجویان، كارفرمایان و كاریابی ها به همدیگر را مهم ترین هدف برگزاری این نمایشگاه عنوان و ابراز امیدواری كرد: خروجی این نمایشگاه منجر به اشتغال برای جوانان جویای كار كشور شود.

اكبرنیا با اشاره به اینكه باید كمك نماییم تا تمام اجزای بازار اشتغال در این نمایشگاه حضور داشته باشند، اظهار داشت: لازم است تسهیلاتی پیش بینی شود تا شاهد حضور قوی تر كاریابی های داخلی و بین المللی در نمایشگاه كار ایران باشیم.

وی درعین حال به لزوم راه اندازی سامانه ای جهت رصد فرصتهای شغلی نمایش شده در نمایشگاه پرداخت و اظهار داشت: با پیش بینی سامانه مذكور باید رصد شود چه تعداد از شغل های نمایش شده در نمایشگاه به سرانجام می رسند.

رئیس مركز كار ایران هم در این نشست از نمایش بیشتر از ۵۰۰۰ فرصت شغلی در آغازین دوره نمایشگاه بین المللی كار ایران آگاهی داد و اظهار داشت: اصلی ترین هدف برگزاری این نمایشگاه احداث رقابت در حوزه منابع انسانی است. این نمایشگاه برای نخستین بار در فضای نمایشگاه بین المللی برگزار گردید كه این امر وجه تمایز نمایشگاه با نمایشگاههای كاری است كه در محیط های دانشگاهی برگزار می گردد.

سمیعی افزود: نمایشگاه هایی كه تابحال در این زمینه در كشور برگزار شده اند عمدتاً دانشگاهی بودند و از سویی شركت كننده خارجی هم نداشتند، اما در این نمایشگاه برای نخستین بار توانستیم پای كارفرمایان خارجی را به بازار كار ایران باز نماییم و در این رابطه كاریابی های بزرگ بین المللی از كشورهای حوزه حاشیه خلیج فارس و بزرگ ترین كاریابی های جنوب شرق آسیا و آلمان شركت داشتند.

به گفته مجری برگزاری نمایشگاه بین المللی كار ایران، خیلی از كارفرمایان ایرانی با سوژه نمایشگاه كار آشنایی ندارند بدین منظور یكی از اهداف نمایشگاه ارتقای برند كارفرمایان ایرانی است و در این راستا برخی از كارفرمایان بزرگ در نمایشگاه حضور خواهند یافت.

به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، آغازین نمایشگاه بین المللی كار پنجم تا هشتم اردیبهشت ماه امسال با حضور شركتهای داخلی و خارجی و تعدادی از استارت آپها در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار گردید. دومین دوره این نمایشگاه یكم تا چهارم اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می گردد.1397/10/11
13:44:58
5.0 / 5
4406
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور