در آذر ماه

كدام استان ها بیشترین و كمترین تورم را داشتند؟

كدام استان ها بیشترین و كمترین تورم را داشتند؟ به گزارش شمال صنعت بر مبنای آمارهای مركز آمار بیشترین نرخ تورم ۱۲ ماهه مربوط به استان لرستان (۲۱، ۹ درصد) و كمترین آن مربوط به استان كرمان (۱۴.۲ درصد) است. شكاف نرخ تورم 12 ماهه استان ها در آذر ماه ۷.۷ درصد است كه نسبت به ماه قبل ۰.۷ واحد درصد افزایش را نشان داده است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بنابر برآوردهای مركز آمار، در آذر ماه ۱۳۹۷ عدد شاخص كل برای خانوارهای كشور (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۱۵۱، ۷ رسید كه نسبت به ماه قبل۲.۶ درصد افزایش نشان را می دهد.
در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای كشور مربوط به استان بوشهر با ۴.۴ درصد افزایش و كمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان سیستان وبلوچستان با ۱.۷ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص كل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) هم برای خانوارهای كشور ۳۷، ۴ درصد است.
بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام (۴۴.۴ درصد) و كمترین آن مربوط به استان قم (۳۰.۹ درصد) است. یعنی خانوارهای ساكن استان ایلام به صورت متوسط ۷ درصد بیشتر از میانگین كل كشور و خانوارهای ساكن استان قم به صورت متوسط ۶.۵ درصد كمتر از میانگین كل كشور نسبت به آذر ۱۳۹۶ برای خرید یك «مجموعه كالا و خدمات یكسان» هزینه كرده اند. نرخ تورم 12 ماهه منتهی به آذر ماه ۱۳۹۷ برای خانوارهای كشور هم به عدد ۱۸ درصد رسید.
بیشترین نرخ تورم 12 ماهه مربوط به استان لرستان (۲۱.۹ درصد) و كمترین آن مربوط به استان كرمان (۱۴.۲ درصد) است. شكاف نرخ تورم 12 ماهه استان ها در آذر ماه ۷.۷ درصد است كه نسبت به ماه قبل ۰.۷ واحد درصد افزایش را نشان داده است.

خانوارهای شهری
در آذر ماه ۱۳۹۷ عدد شاخص كل برای خانوارهای شهری (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۱۵۱، ۰ رسید كه نسبت به ماه قبل ۲.۵ درصد افزایش را نشان داده است. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان بوشهر با ۴.۴ درصد افزایش و كمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان كرمانشاه با ۱.۶ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص كل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) هم برای خانوارهای شهری كشور ۳۶، ۹ درصد است.
بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان ایلام (۴۴.۹ درصد) و كمترین آن مربوط به استان كرمان (۳۰.۸ درصد) است، یعنی خانوارهای شهری ساكن استان ایلام به صورت متوسط ۸.۰ درصد بیشتر از میانگین كل كشور و خانوارهای شهری ساكن استان كرمان به صورت متوسط ۶.۱ درصد كمتر از میانگین كل كشور نسبت به آذر ۱۳۹۶ برای خرید یك «مجموعه كالا و خدمات یكسان» هزینه كرده اند.
نرخ تورم 12 ماهه منتهی به آذر ماه ۱۳۹۷ برای خانوارهای شهری به عدد ۱۸ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم 12 ماهه مربوط به استان لرستان (۲۱.۹ درصد) و كمترین آن مربوط به استان هرمزگان (۱۴.۹ درصد) است. شكاف نرخ تورم 12 ماهه استان ها در آذر ماه ۷.۰ درصد است كه نسبت به ماه قبل ۰.۵ واحد درصد افزایش را نشان داده است.
خانوارهای روستایی
در آذر ماه ۱۳۹۷ عدد شاخص كل برای خانوارهای روستایی كشور (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۱۵۵، ۳ رسید كه نسبت به ماه قبل ۳ درصد افزایش نشان داده است. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان قم با ۵ درصد افزایش و كمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان اردبیل با ۱.۴ درصد افزایش است.
درصد تغییر شاخص كل خانوارهای روستایی نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۳۹.۹ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای روستایی مربوط به استان كردستان (۴۷.۶ درصد) و كمترین آن هم مربوط به استان كرمان (۳۲.۴ درصد) است، یعنی خانوارهای روستایی ساكن استان كردستان به صورت متوسط ۷.۷ درصد بیشتر از میانگین كل كشور و خانوارهای روستایی ساكن استان كرمان به صورت متوسط ۷.۵ درصد كمتر از میانگین كل كشور نسبت به آذر ۱۳۹۶ برای خرید یك «مجموعه كالا و خدمات یكسان» هزینه كرده اند.
نرخ تورم 12 ماهه منتهی به آذر ماه ۱۳۹۷ برای خانوارهای روستایی كشور به ۱۸ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم 12 ماهه مربوط به استان چهارمحال وبختیاری (۲۲.۱ درصد) و كمترین آن مربوط به استان كرمان (۱۱.۹ درصد) است. شكاف نرخ تورم 12 ماهه استان ها در آذر ماه ۱۰.۲ درصد است كه نسبت به ماه قبل ۰.۹ واحد درصد افزایش را نشان داده است.
به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، در آبان ماه ۱۳۹۷عدد شاخص كل برای خانوارهای كشور (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۱۴۷، ۸ رسید كه نسبت به ماه قبل خود ۲.۶ درصد افزایش زا نشان می داد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای كشور مربوط به استان آذر بایجان شرقی با ۴.۳ درصد افزایش و كمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان همدان با ۱.۴ درصد افزایش بود.1397/10/10
14:22:34
5.0 / 5
4289
تگهای خبر: خدمات , خرید , كالا , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور