یك عضو كمیته فضای مجازی:

باید روزی فعالیت تلگرام و اینستاگرام به اتمام برسد

باید روزی فعالیت تلگرام و اینستاگرام به اتمام برسد به گزارش شمال صنعت یك عضو كمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما نمی توانیم با وجود فسادهایی كه در تلگرام و پیام رسان های مشابه است تا آخر منتظر باشیم كه ˮتلگرام باشد و ما هم باشیمˮ و باید روزی فعالیت تلگرام و اینستاگرام به اتمام برسد.


حجت الاسلام احمد سالك در گفت وگو با ایسنا در مورد از میان رفتن حس رقابت بین پیام رسان های داخلی و خارجی با فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام، اظهار نمود: مسئله اصلی عبارت است از مدیریت بومی پیام رسان های داخلی و به این منظور باید از مدیریت پیام رسان های بیگانه خارج شویم. مسلما این هدف هزینه هایی را به دنبال خواهد داشت كه از میان رفتن حس رقابت بین پیام رسان ها از این جمله است.
وی خاطرنشان كرد: باید اساس پیام رسان های ایرانی تقویت شوند، تامین بودجه و تقویت زیرساخت ها همچون مواردی هستند كه باید مورد برسی قرار گیرند، نكته دیگر این است كه باید مهاجرت افراد را از تلگرام و اینستاگرام به پیام رسان های داخلی سوق دهیم و این مهاجرت نیازمند یك تشویق است یعنی اگر تشویقی انجام نشود كاری انجام نخواهد گرفت.
سالك افزود: نكته سوم این است كه پیام رسان های داخلی باید صاحب مقررات شوند تا تخلفی در آنان انجام نشود.
وی در مورد موفق بودن یا نبودن فیلترینگ تلگرام اظهار نمود: این مسئله باید روزی انجام می شد و ما نمی توانیم با وجود فسادهایی كه در تلگرام و پیام رسان های مشابه است تا آخر منتظر باشیم كه "تلگرام باشد و ماهم باشیم" و باید روزی فعالیت تلگرام و اینستاگرام به اتمام برسد.
وی درمورد فیلترینگ اینستاگرام، اظهار نمود: زمانی برای انجام این امر تعین شد. بنابر این بود كه تا آخر آذر ماه ۹۷ فیلترینگ صورت گیرد، اما همچنان زمان دقیق فیلترینگ معلوم نیست.
این عضو كمیته فضای مجازی كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: اگر بسته شدن تلگرام در دی ماه سال قبل مداومت داشت امروز گرفتار مشكلات پیش آمده نبودیم، اما طی مصوبه هایی كه صادر شده باید فیلترینگ با قوت صورت گیرد و امید است این مهاجرت به سمت پیام رسان های داخلی صورت گیرد.1397/10/09
14:21:21
5.0 / 5
4486
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور