كدام كشور در توسعه شبكه ۵G پیشگام است؟

كدام كشور در توسعه شبكه ۵G پیشگام است؟ به گزارش شمال صنعت تازه ترین آمارها و گزارش های انتشار یافته از آن حكایت می كند كه چین در توسعه زیرساخت های مربوط به شبكه اینترنت ۵G و استانداردهای آن پیشگام است.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، كشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا، چین، كره جنوبی، ژاپن و خیلی از كشورهای اروپایی و غیره با همكاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این زمینه فعالیت های گسترده ای را انجام داده اند.

بسیاری از بزرگترین شركت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوكیا، اریكسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبكه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه 5G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی عرضه می گردد.

با توجه به اینكه این روزها كشورها و شركت های مخابراتی متعددی در كوشش برای عرضه نسل پنجم اینترنت همراه هستند، شبكه ۵G تبدیل به یك مبحث داغ در جهان شده است تا غول های تكنولوژی در شرق و غرب دنیا به تقابل و رقابت تنگاتنگی با یكدیگر بپردازند و قدرت و تلاش خویش را در این عرصه به رخ یكدیگر بكشند.

اما همانطور كه پیشتر هم پیش بینی شده بود، كارشناسان فعال در حوزه فناوری اخیرا اعلام و برآورد كرده اند كه چین در راه اندازی زیرساخت های لازم برای توسعه نسل پنجم اینترنت بسیار جلوتر از سایر رقبای خود حتی ایالات متحده آمریكا قرار گرفته و همچنان به پیشتازی در این عرصه ادامه می دهد.

بر اساس آمارهایی كه از این خصوص منتشر و عرضه شده است، چین تابحال ۲۱ استاندارد و پروتكل مربوط به توسعه و استفاده از اینترنت ۵G، ایالات متحده آمریكا ۹ استاندارد، اتحادیه اروپا ۱۴ استاندارد، ژاپن چهار استاندارد و كره جنوبی هم دو استاندارد و پروتكل مربوط به شبكه نسل پنجم اینترنت همراه را توسعه داده است.

این تلاش ها شامل كوشش برای ساخت و راه اندازی ایستگاه های اینترنت ۵G، توسعه و تولید گوشیهای ۵G و تنظیم مقررات و استانداردهای مربوط به آن و ساخت میكروچیپ هایی كه از فناوری ۵G پشتیبانی می كند هم می گردد.

البته برخی دیگر از تحلیلگران بر این باورند كه با عنایت به میزبانی ایالات متحده آمریكا از بزرگترین غول های تكنولوژی فعال در زمینه تراشه سازی نظیر كوالكام و اینتل، پیش بینی می گردد چین در آینده اندكی از بزرگترین رقیب خود یعنی آمریكا عقب بیفتد.

فناوری شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G همانطور كه پیشتر هم برآورد شده بود، یكی از پنج فناوری و تكنولوژی بزرگی خواهد بود كه جهان را متحول خواهد نمود. این فناوری سرعت و كیفیت بسیار بالای انتقال اطلاعات موردنظر كاربران را فراهم خواهد نمود و بنابراین هم گفته می گردد از استقبال و محبوبیت بی نظیری برخوردار خواهد شد.
1397/10/05
14:09:37
5.0 / 5
4611
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور