در جلسه كمیسیون برنامه با حضور وزیر كار مطرح شد

تصویب ۱۳۶هزار طرح برای اشتغالزایی ۳۷۴هزار نفر در روستاها

تصویب ۱۳۶هزار طرح برای اشتغالزایی ۳۷۴هزار نفر در روستاها شمال صنعت: سخنگوی كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت كه 136 هزار طرح با رقمی حدود 18 هزار میلیارد تومان برای اشتغالزایی 374 هزار نفر در روستاها به تصویب رسیده است.


محمدمهدی مفتح در گفت وگو با ایسنا درباره نشست عصر امروز (یكشنبه) كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات اظهار داشت: برنامه اشتغال روستایی و عشایری در دستور كار جلسه امروز كمیسیون بود كه وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی و معاونین ایشان در این نشست گزارشی را نمایش دادند.
وی ادامه داد: نمایش تسهیلات از صندوق توسعه ملی معادل 1.5 میلیارد دلار در شهریور ماه پارسال تصویب گردید كه مراحلی را برای اجرایی شدن گذرانده است. اعضای كمیسیون می خواستند بدانند این قانون در چه مرحله ای از اجرا است و به ازای پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه چه میزان شغل در روستا ها به وجود آمده است.
مفتح افزود: بر طبق آمار نمایش شده از طرف وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی 172هزار و 600 طرح به دستگاه های اجرایی ارسال شده، دستگاه اجرایی 140 هزار طرح را با مبلغی معادل 25هزار و 500 میلیارد تومان در كمیته فنی بررسی نموده و در نهایت 136 هزار طرح با رقمی حدود 18 هزار میلیارد تومان برای اشتغالزایی 374 هزار نفر تصویب شده است.
وی اشاره كرد: آنچه به مجریان پرداخت شده برای 66هزار و 400 طرح با 7600 میلیارد تومان تسهیلات بوده كه این تسهیلات از راه چهار بانك توسعه و تعاون، كشاورزی، پست بانك و صندوق كار آفرینی و امید پرداخت شده است.
سخنگوی كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همین طور تصریح كرد: ارقامی كه پرداخت شده 37درصد برای پرورش دام سبك و سنگین، 15درصد صنایع دستی و 9 درصد برای فرش دستبافت بوده است، همین طور زنبورداری، پوشاك، صنایع غذایی و زعفران و بوم گردی شاخه هایی بوده كه به آن از صندوق توسعه ملی وام تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است.
مفتح اضافه كرد: بنیاد شهید 427 طرح با مبلغ 59 میلیارد تومان اشتغال حدود هزار و 90 نفر داشته، سازمان بهزیستی 75 طرح با مبلغ 3.7 میلیارد تومان و اشتغال 236 نفرو كمیته امداد 3هزار و 919 طرح را با مبلغ 111 میلیارد تومان و 5 هزار و 219 نفر را در دستور كار قرار داده است.
او در آخر اظهار داشت: گزارش تكمیلی در زمینه اشتغال روستایی باید تهیه شود، به همین جهت نشست دیگری با این مساله برگزار می گردد تا گزارش تكمیلی برای ارسال به صحن تدوین شود.1397/10/02
20:27:18
5.0 / 5
4503
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور