شركت های مخابراتی ژاپنی تجهیزات ارتباطی چینی را حذف می كنند

شركت های مخابراتی ژاپنی تجهیزات ارتباطی چینی را حذف می كنند به گزارش شمال صنعت بعد از تصمیم دولت ژاپن به قطع همكاری با هواوی، حالا شركت های ارتباطی و مخابراتی بزرگ و فعال در این كشور از حذف تمامی تجهیزات هواوی و زدتی ای بكاررفته در شبكه های آنها اطلاع داده اند.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، پیشتر دولت ژاپن هم همچون برخی دیگر از كشورهای جهان نظیر استرالیا، آمریكا و نیوزلند اعلام نموده بود كه می خواهد همكاری های مخابراتی و ارتباطی خویش را با شركت چینی هواوی قطع كند.

ماه گذشته بود كه سناتورهای آمریكایی در نامه ای خطاب به جاستین ترودو، نخست وزیر كانادا نوشتند كه به منظور پیشگیری از به خطر افتادن امنیت ملی كشورش، همكاری با شركت چینی هواوی برای توسعه شبكه اینترنت ۵Gرا قطع كند اما حالا به نظر می آید كه ایالات متحده درصدد است تا از سایر شركای تجاری و اقتصادی خود نظیر آلمان، ایتالیا و ژاپن هم درخواست كند كه به قطع همكاری با این شركت چینی اقدام نمایند. حالا به نظر می آید كه تلاش آمریكا برای تخریب شركت چینی هواوی و پیشگیری از عقد قرارداد این شركت با سایر اپراتورهای مخابراتی كشورهای دیگر موفق شده است.

حالا امروز سه شركت مخابراتی بزرگ و فعال در ژاپن كه شامل اپراتورهای KDDI، NTT Docomo و SoftBank Group می شود، اعلام نموده اند كه در جهت تصمیم دولت این كشور تصمیم گرفته اند كه تمامی تجهیزات و دستگاههای به كاررفته و تولید شده توسط شركت های چینی هواوی و زدتی ای را از شبكه و زیرساخت های ارتباطی خود حذف كرده اند.

این در حالیست كه SoftBank Group همكاری های بلند مدت و دیرینه ای با هواوی در زمینه توسعه زیرساخت های مربوط به شبكه نسل پنجم اینترنت داشته است و حالا این قطع همكاری می تواند تهدید بزرگی برای توسعه اینترنت ۵G محسوب شود.

این همینطور شامل تجهیزات مربوط به نسل پنجم اینترنت (۵G) كه توسط اپراتورهای مخابراتی همچون هواوی توسعه داده شده بود، هم می گردد.

هواوی دومین شركت تولیدكننده موبایل و گوشی هوشمند در جهان و یكی از فعال ترین اپراتورهای مخابراتی به حساب می آید كه با كشورهای بسیاری درباره برقراری شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G همكاری كرده است.

ماجرا از اوایل سال جاری میلادی شروع شد كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا اعلام نمود كه گوشیهای هوشمند ساخت شركت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریكایی جاسوسی می كنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا ضد ایالات متحده از آنها استفاده نماید.

به نظر می رسد كه هواوی در طول یك سال اخیر به شدت زیر تیغ ایالات متحده آمریكا و به تبع آن برخی دیگر از كشورها قرار گرفته است با اینكه بارها مقامات این شركت چینی تمامی اتهامات وارده نظیر جاسوسی و حمایت دولت چین را رد و تكذیب كرده اند، اما همچنان تحت فشار از جانب دولت بعضی از كشورها قرار گرفته است.

این شركت همینطور بعد از دستگیری و بازداشت مدیر ارشد مالی در كانادا به افترا نقض تحریم های آمریكا بیشتر از پیش تحت فشارهای سیاسی قرار گرفته است.


1397/09/19
14:48:44
5.0 / 5
4379
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور