رئیس بیمه مركزی:

مالیات بر ارزش افزوده در صنعت بیمه حذف میگردد

مالیات بر ارزش افزوده در صنعت بیمه حذف میگردد شمال صنعت: رئیس بیمه مركزی با اشاره به وجود شرایط تورمی در اقتصاد بر لزوم حركت شركت های بیمه به سمت سرمایه گذاری های مولد اصرار كرد و از حذف مالیات بر ارزش افزوده در صنعت بیمه آگاهی داد.


غلامرضا سلیمانی در نشستی خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به خبرنگار ایسنا در مورد نحوه واكنش صنعت بیمه به وضعیت تورمی در اقتصاد اظهار نمود: واقعیت این است كه شركت های بیمه ای تا حدی می توانند حق بیمه دریافتی را با عنوان تورم بالا برند و بخش دیگر باید با استفاده از سرمایه گذاری های مولد تامین گردد.
سلیمانی در ادامه اظهار داشت: زمانی بیمه ها پول خویش را در بانك ها سرمایه گذاری می كردند اما حالا به علت نزدیك شدن نرخ تورم به نرخ سود بانكی باید تلاش كنند در حوزه های سودآور دیگری مانند خرید سهام یا اوراق بهادار دولتی سرمایه گذاری كنند منوط به اینكه در شركت داری درگیر نشوند.
وی در ادامه این نشست با اشاره به ثابت ماندن سطح توانگری برخی شركت های بیمه ای اظهار نمود: برخی شركت ها حدود سه سال است كه در سطح توانگری شماره ۲ بیمه قرار دارند كه اینها برای ارتقای خود باید مطابق با آیین نامه به بیمه مركزی رجوع و اسناد آمادگی خویش را برای ارتقای سطح فنی اعلام كنند، در غیر این صورت پرونده آنها به شورای بیمه ارجاع داده خواهد شد.
رییس كل بیمه مركزی با اشاره به برخی مباحث پیرامون شركت های تابعه بیمه ایران، این شركت را یكی از بزرگترین شركت های بیمه ای كشور توصیف كرد و اظهار داشت: بیمه مركزی برای تولید شفافیت در بیمه ایران به این شركت فشار بیاورد كه در این راستا بیمه ایران اطلاعاتی را از عملكرد خود منتشر نموده است. شركت بیمه ایران با اصلاح برخی پرتفوی های زیان ده خود می توانند جلوی زیان بیشتر را بگیرد. تلاش می نماییم علاوه بر شفاف سازی شركت های بیمه ای كه زیان ده هستند را هم خارج نماییم.
سلیمانی در ادامه با بیان این كه برخی شركت های بیمه ای مشكلاتی دارند كه جهت بررسی آنها كمیته ای را تشكیل داده ایم، اظهار نمود: در این راستا می خواهیم برپایه استانداردهای صنعت بیمه آن دسته از شركت هایی را كه مشكلاتی دارند یا امكان دارد در آینده به مشكلاتی بربخورند از قبل هشدارهای لازم را به آنها بدهیم.
وی همینطور با اشاره به نقش پررنگ استارت آپ ها در صنعت بیمه آنها را یك واقعیت غیرقابل انكار توصیف كرد و اظهار داشت: طبیعی است ظهور و بروز استارت اپ ها در صنعت بیمه خیلی سریع است و صنعت بیمه باید خیلی پیش تر از اینها خویش را برای این فناوری های جدید آماده می كرد.
رییس كل بیمه مركزی در ادامه با بیان این كه اگر می خواهیم رشد استارت آپ ها در صنعت بیمه گسترش پیدا كند باید بسترهای قانونی آنرا آماده نماییم، اظهار نمود: در این راستا می خواهیم قوانین لازم را طراحی نماییم. هرچند بعضی از این استارت آپ ها در قالب نمایندگی های بیمه ای فعالیت می نمایند، اما قوانین برای آن دسته از كارگزارانی كه در قالب استارت اپ ها فعالیت می نمایند ضروری می باشد.
سلیمانی همینطور به لزوم برداشتن تعرفه ها در صنعت بیمه اشاره نمود و اظهار داشت: با برداشتن تعرفه ها فضای صنعت بیمه را رقابتی كردیم. بیمه مركزی وظیفه دارد حق و حقوق بیمه ها را رعایت نمایند اما تولید تعرفه ها تنها به نفع شركت های بیمه ای خواهد بود، چراكه در آن صورت جلوی تولید فضای رقابتی را در این صنعت گرفته ایم.
وی همینطور به مباحث مطرح شده پیرامون برقراری مالیات بر ارزش افزوده در صنعت بیمه اشاره نمود و اظهار داشت: طرحی با عنوان حذف مالیات بر ارزش افزوده را برای ارسال به مجلس شورای اسلامی آماده كرده ایم كه اگر حتی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی رای نیاورد و كماكان اصرار بر وضع مالیات بر ارزش افزوده در صنعت بیمه داشته باشند، نظر دولت این است كه مالیات بر ارزش افزوده از صنعت بیمه دریافت نشود.1397/09/13
15:12:41
5.0 / 5
4196
تگهای خبر: ارز , استاندارد , اقتصاد , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور