شریعتمداری اعلام كرد:

جذب سرمایه گذاری خارجی برای صنایع متوسط و كوچك

جذب سرمایه گذاری خارجی برای صنایع متوسط و كوچك به گزارش شمال صنعت وزیر صنعت، معدن و تجارت از جذب ۲ میلیاردلار سرمایه گذاری خارجی برای صنایع متوسط و كوچك در ۱۰۰ روز اول دولت دوازدهم اطلاع داد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صنعت، محمد شریعتمداری، اظهار داشت: برای رسیدن به رشد متوسط هشت درصدی با در نظر گرفتن سهمی كه برای صنعت و معدن در قانون برنامه پیش بینی شده است، نیازمند جذب سالیانه حداقل ۵۴ میلیارد دلار منابع خارجی هستیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: بر مبنای آمار های بین المللی منتشره رشد جذب منابع خارجی در سال ۲۰۱۶ به میزانی نزدیك به ۶۴ درصد بوده؛ اما همچنان برای دسترسی به اهداف برنامه نیاز به جهش های فوق العاده است كه فضای داخلی و بین المللی برای تحقق آن باید فراهم گردد.
وی خاطرنشان كرد: در صد روز اول دولت دوازدهم حوزه جذب منابع خارجی وزارت صنعت، معدن وتجارت موفق به جذب حدود دو میلیارد دلار برای ۳۷ پروژه كشور در حوزه صنایع متوسط و كوچك شده است.
به گفته شریعتمداری، این میزان سرمایه گذاری خارجی جذب شده علاوه بر جذب منابع خارجی شركت های بزرگ فولاد، مس، خودروسازی ها و نظایر آنها است كه این آمار نشان داده است كه در فضای پسابرجام علیرغم همه فشارهای امریكا علاقمندی به سرمایه گذاری در ایران با اقبال كشورهای مختلف سرمایه گذار مواجه است؛ پس كافی است تا مقررات و قواعد جذب منابع خارجی را روان، آسان و در محدوده زمانی اندكی انجام دهیم.
 

1396/10/02
18:08:50
5.0 / 5
5967
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور