زارع به ایسنا خبر داد،

بررسی ایرادات قانون مالیات بر ارزش افزوده در كمیسیون اقتصادی با حضور لاریجانی

بررسی ایرادات قانون مالیات بر ارزش افزوده در كمیسیون اقتصادی با حضور لاریجانی شمال صنعت: سخنگوی كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از جلسه امروز این كمیسیون برای جمع بندی موارد مربوط به اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده با حضور رییس مجلس اطلاع داد.رحیم زارع در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: در جلسه عصر امروز (سه شنبه) كمیسیون اقتصادی كه با حضور آقای لاریجانی برگزار شد، نتایج كمیته مالیاتی كمیسیون اقتصادی در مورد اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد اصلاح این قانون در كمیسیون اقتصادی آغاز شود.

وی اضافه كرد: به علت وجود دیدگاه های مختلف در مورد مالیات بر ارزش افزوده و تغییر مدل اجرایی آن، این جلسه با حضور كارشناسان، اساتید دانشگاه، مدیران مربوطه و تشكل های بخش خصوصی برگزار گردید و نهایتا جمع بندی كمیسیون با نظر رییس مجلس این بود كه متناسب با شرایط اقتصادی كشور اصلاحات مربوط به قانون مالیات بر ارزش افزوده را اعمال كنیم.

این نماینده مجلس خاطرنشان كرد: ۳۵ تا ۴۰ محور اشكالات اساسی در این قانون وجود دارد كه بخشی بر مبنای آیین نامه قابلیت اصلاح داشته كه سازمان مالیاتی آن را اعمال كرده و بخشی نیازمند اصلاح قانون است. قرار شد ما این محورها را به فعالان بخش خصوصی عرضه كنیم. همینطور مقرر شد اتاق های بازرگانی، اصناف و تعاون هم ظرف یك هفته موارد مدنظر خویش را به كمیسیون ارائه نمایند و از هفته بعد بررسی بندهای این قانون در كمیسیون اقتصادی آغاز می گردد.

زارع با اشاره به اینكه پیشنهاد رییس مجلس، تمدید اجرای آزمایشی این قانون برای سه سال آینده است، اظهار داشت: ما اصلاح قانون جدید را بعنوان تمدید قانون قبلی در نظر می گیریم و در صورتیكه ظرف سه سال آینده اجرای موفقیت آمیزی داشت با رفع اشكالات قانون را دائمی می كنیم.

سخنگوی كمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینكه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده از هفته آینده در دستور كار كمیسیون اقتصادی قرار می گیرد، خاطرنشان كرد: ما قانون فعلی را با لایحه عرضه شده از جانب دولت انطباق می دهیم و احكام و موارد تكراری را در قالب حكم ابقاع می كنیم و بقیه موارد اصلاحی را با عنایت به اشكالاتی كه از جانب نمایندگان، تشكل های بخش خصوصی و سازمان ها مطرح شده اعمال خواهیم كرد. در واقع این قانون یك قانون آزمایشی جدید با اصلاح قانون فعلی خواهد بود.
1396/09/22
01:03:09
5.0 / 5
5105
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , كالا , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور