معاون اول رئیس جمهور:

بخش خصوصی باید میدان دار اقتصاد كشور باشد

بخش خصوصی باید میدان دار اقتصاد كشور باشد شمال صنعت: اهواز- معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: سیاست های كلی اصل ۴۴، قانون اساسی و سیاست های دولت در این راستا است تا بخش خصوصی میدان دار اقتصاد كشور باشد.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری عصر امروز در مراسم بهره برداری از یك طرح صنعتی در استان خوزستان اظهار داشت: از خداوند متعال درخواست دارم تا به ملت ایران قدرت دهد تا بتوانیم با احداث واحد های جدید تولیدی زمینه اشتغال را برای همه فرزندان این خاك فراهم سازیم.
وی اضافه كرد: همه در مقطع فعلی انتظار دارند، تا تولید در كشور به میزانی افزایش پیدا كند تا همه نیازهای ما از داخل تامین گردد.
جهانگیری بیان كرد: همه انتظار دارند تا با تولیداتی با كیفیت و قیمتی مناسب بتوانیم در بازارهای بین المللی حضور پیدا نماییم و ارز مورد نیاز كشور را برای واردات كالاهای مورد نیاز تامین نماییم.
معاون اول رئیس جمهور اشاره كرد: بنگاه های تولیدی و واحدهای صنعتی در كشور باید ضمن صیانت از اشتغال موجود، زمینه را برای احداث شغل های جدید فراهم آورند.
جهانگیری با اشاره به اینكه كشور از ظرفیت های بیشماری برخوردار است، اظهار داشت: این ظرفیت ها باید مد نظر باشند و از آنها استفاده نمود. در كشور، بخش خصوصی بسیار توانمند، منابع طبیعی فراوان و نیروی انسانی تحصیل كرده ای داریم كه می توان با استفاده از آنها تحولات بسیاری را در كشور احداث كرد.
وی تاكید كرد: باید با اكتفا به پتانسیل های كشور و سیاست های اقتصاد مقاومتی قادر هستیم تا بر مشكلات موجود پیروز شویم و از آنها عبور نماییم اما مساله مهم برای تحقق این مسایل اراده و انگیزه است.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینكه ما باید بعنوان دولت، موانع حضور فعال بخش خصوصی در صحنه را از میان برداریم، اشاره كرد: با اتكا به ظرفیت علمی كشور و جسارت بخش خصوصی میتوان كارهای بسیاری در كشور انجام داد.
جهانگیری اظهار داشت: بخش خصوصی باید پیشنهاد و راهكارهایی را برای حل مشكلات خود به دولت عرضه نماید تا بتوانیم موانع پیش روی بخش خصوصی را برطرف نماییم.
وی، یكی از چالش های اساسی كشور را احداث اشتغال عنوان نمود و اضافه كرد: بخش خصوصی نباید در این شرایط دشوار وقتی می خواهد احداث شغل داشته باشد، گرفتار بروكراسی های اداری شود.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینكه اقتصاد كشور برای تامین مالی همچنان به نظام بانكی متكی است، اظهار داشت: نظام بانكی در حد وسع خود تلاش می كند و باید از آنها تشكر كرد اما برای تامین مالی باید به دنبال راهكارهای جدید باشیم.
جهانگیری تاكید كرد: سیاست های كلی اصل ۴۴، قانون اساسی و سیاست های دولت در این راستا است تا بخش خصوصی میدان دار اقتصاد كشور باشد.

1397/08/23
13:51:48
5.0 / 5
4326
تگهای خبر: ارز , اشتغال , اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور