وزیر پیشنهادی صنعت مطرح كرد:

جلوگیری از تعطیلی بنگاه ها اولویت نخست وزارت صنعت

جلوگیری از تعطیلی بنگاه ها اولویت نخست وزارت صنعت شمال صنعت: وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رشد نیاز به نقدینگی بنگاه های تولیدی اظهار داشت: یكی از محورهای اصلی وزارت صنعت باید حفظ بنگاه های تولیدی موجود باشد.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، رضا رحمانی در نشست مشترك «هم اندیشی و تبیین دیدگاه ها و نظرات وزرای پیشنهادی» كه در اتاق تعاون ایران برگزار شد، اظهار داشت: تشكیل اتاق های فكر در حوزه های اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت باید در دستور كار قرار گیرد تا تصمیمات با مشاركت فعالان بخش اتخاذ شود.
وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت یكی از وزارتخانه های بزرگ كشور است كه ماموریت های متنوعی در حوزه تولید، واحدهای صنعتی، معدنی، صنوف و تجارت برعهده دارد و بیشتر از ۱۰ میلیون نفر در كشور در حوزه صنعت مشغول به كار هستند، ازاین رو راهكار خروج كشور از مشكلات تولیدی، توجه به صنعت كشور است.
وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: در شرایط فعلی یكی از محورهای اصلی این وزارتخانه، حفظ بنگاه های موجود است و باید از تعطیلی آنها جلوگیری نماییم.
رحمانی خاطرنشان كرد: تحریم ها هر چند محدودیت هایی برای كشور دارند اما باید با هنر مدیریت خود از فرصت های آن هم بهره مند شویم.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون نیاز به نقدینگی واحدهای تولیدی در كشور افزایش پیدا كرده است، اظهار داشت: بنابراین جهت گیری اصلی نظام بانكی كشور باید در جهت تامین نقدینگی بخش تولید باشد.
وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت با اشاره به فرصت صادراتی كشور هم اظهار داشت: به اعتقاد كارشناسان حتی در شرایط محدودیت های بین المللی فعلی هم اگر موانع صادراتی را رفع نماییم، فرصت جهش صادراتی در بعضی از كالاها فراهم است كه با حمایت نمایندگان مجلس، رفع موانع صادراتی باید در دستور كار قرار گیرد.
رحمانی به ظرفیت تعاونی ها در اقتصاد اشاره نمود و اضافه كرد: بخش تعاون در شرایط تحریم می تواند در بخش های مختلف صنعت، معدن و تجارت و بخصوص تجارت فرامرزی ایفای نقش كند.
وی با تاكید بر ضرورت تدوین برنامه های كوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای وزارت صنعت معدن و تجارت اظهار داشت: جلوگیری از تعطیلی بنگاه ها باید در قالب یك برنامه كوتاه مدت در دستور كار قرار گیرد.
رحمانی از تدوین نقشه راه معدن اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه با مشاركت نمایندگان مجلس و فراكسیون معدن، توانستیم نقشه راه در حوزه معدن را تدوین و سیاستگذاری نماییم.
وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت تاكید همینطور در بخش پایانی صحبت های خود اظهار داشت: یكی از سیاست های ما تفویض امور به تشكل ها است كه در این زمینه روز گذشته در جمع بازرگانان در اتاق بازرگانی به آنها وعده دادم در صورت كسب رأی اعتماد از مجلس، برگزاری روز صنعت به فعالان این بخش واگذار شود و ما بعنوان دولت نقش تسهیل گری را ایفا خواهیم كرد.

1397/08/03
20:33:19
5.0 / 5
4602
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور