رئیس مركز تائید صلاحیت سازمان استاندارد:

سازمان استاندارد در مقابل خودروسازان كوتاه نمی آید

سازمان استاندارد در مقابل خودروسازان كوتاه نمی آید شمال صنعت: رئیس مركز تائید صلاحیت سازمان استاندارد اظهار داشت: سازمان استاندارد با تبیین ۸۵ استاندارد خودرو به خودروسازان اعلام نموده است تا در تولید خودرو آنها را رعایت نمایند و به هیچ وجه از مواضع خود در این زمینه كوتاه نمی آییم.


علیرضا خاكی فیروز در گفت وگو با ایسنا منطقه اردبیل، اظهار نمود: رئیس سازمان ملی استاندارد از اول بر اجرایی شدن ۸۵ استاندارد خودرو تاكید داشته و ما مصمم هستیم همه این قوانین و مقررات را با همكاری و مشاركت شركت های خودروساز اجرایی و عملیاتی نماییم تا امنیت مردم تضمین و تامین گردد.
وی با تبریك روز جهانی استاندارد تصریح كرد: تائید صلاحیت ها برپایه اصول و مفاهیم بین المللی انجام می گردد و هیچ تفاوتی با تائید صلاحیت در كشورهای دیگر اروپائی، آمریكایی و آسیایی ندارد.
رئیس مركز تائید صلاحیت سازمان استاندارد اضافه كرد: طولانی شدن فرآیند تائید صلاحیت ها را تا حدودی قبول می كنم كه البته این مورد بستگی به این دارد كه چقدر و در چه زمانی شركت ها الزامات استاندارد را استقرار داده و عدم انطباق ها را رفع كنند تا پرونده در كمیته تصمیم گیری مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.
خاكی فیروز اظهار داشت: بخشی از این پروسه در اختیار ماست كه تلاش می نماییم به سرعت این كارها صورت گیرد اما بخشی از این پروسه مربوط به آزمایشگاه و شركت های بازرسی است كه در چه زمانی عدم انطباق ها را رفع كنند و سیستم را استقرار دهند كه این امر سبب طولانی شدن فرآیندها می گردد.
وی بیان كرد: در كشور یك هزار آزمایشگاه آزمون و كالیبراسیون را تائید صلاحیت كردیم و ۱۶۰ شركت بازرسی فنی در زمینه های مختلف تائید صلاحیت شده اند.
رئیس مركز تائید صلاحیت سازمان استاندارد با اشاره به اینكه ۱۴ نهاد صدور گواهی تائید شده اند و گواهی صادر شده آنها در بیشتر از ۸۲ كشور دنیا دارای اعتبار است، افزود: نتایج آزمون و شركت های بازرسی و فنی ما بزودی در ۸۳ كشور جهان دارای اعتبار خواهد بود.
خاكی فیروز افزود: نشان استاندارد ما در داخل كشور دارای اعتبار است و از آن بعنوان نشان كیفیت یاد می گردد اما در خارج از مرزها تائید صلاحیت و نتایج آزمون و گزارش نهایی در قالب سیستم مدیریت كیفیت به شكل تائید صلاحیت بین المللی و جهانی اتفاق افتاده و نهادهای بین المللی در این زمینه دخیل هستند.
وی در مورد سطح استاندارد ملی ایران هم اظهار نمود: سطح استاندارد در رده تكنولوژی، دانش و فناوری ها قابل بررسی و تدوین است و اغلب استانداردهای ما در مطابقت با استاندارد بین المللی و جهانی است به صورتی كه تعداد بسیار زیادی از استانداردهای ما مورد تائید و مقبول سازمان جهانی استاندارد بوده و قابل رقابت با كشورهای دیگر است.1397/07/27
19:23:17
5.0 / 5
4230
تگهای خبر: ارز , استاندارد , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور