وزیر صنعت:

پیشنهاد واردات ۲۵ هزار تن شیر خشك صنعتی در حال بررسی است

پیشنهاد واردات ۲۵ هزار تن شیر خشك صنعتی در حال بررسی است شمال صنعت: دورود- وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: پیشنهاد واردات ۲۵ هزار تن شیر خشك صنعتی به دولت داده شده كه در حال بررسی است.



به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، محمد شریعتمداری عصر دوشنبه در نشست بررسی مشكلات واحدهای صنعتی دورود با اشاره به اینكه لرستان با تقدیم شهدا، جانبازان و آزادگان بسیار كارنامه درخشانی در همراهی با سیاست های انقلاب و امام(ره) دارد، تصریح كرد: تصمیمات خویش را در این سفر وعده می دهیم كه پیگیری خواهیم كرد.
بیكاری و تعطیلی واحدهای صنعتی لرستان به سیاست های غلط اقتصادی برمی گردد
وی با تاكید بر امید آفرینی در جامعه اظهار داشت: اگر در ملتی یاس و ناامیدی شكل بگیرد كار پیچیده و سخت می گردد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به جمعیت بیكار در لرستان و تعطیلی برخی واحدهای تولیدی این استان طی سال های گذشته اظهار داشت: این امر به علت برخی سیاست های اقتصادی غلط در كشور بوده است.
۸ هزار و ۸۹۶ واحد صنعتی جواز تاسیس گرفته اند
شریعتمداری با اشاره توطئه های اقتصادی دشمن اظهار داشت: در ۵ ماهه اول امسال ۱۶۹ جواز تولید واحد صنعتی در لرستان صادر گردیده است و این نشان داده است همچنان امید برای تاسیس واحد صنعتی وجود دارد.
وی با اشاره به اینكه در این مدت در كشور ۸ هزار و ۸۹۶ واحد جواز تاسیس گرفته اند، اظهار داشت: در این راستا به لحاظ تعداد و میزان سرمایه گذاری ۲۰ درصد رشد داشته ایم.
ایمیدرو و ایدرو موظف به سرمایه گذاری در لرستان هستند
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به صدور پروانه بهره برداری برای ۴۱ واحد صنعتی در لرستان طی امسال اظهار داشت: ایمیدرو و ایدرو موظف به سرمایه گذاری در لرستان هستند.

نحوه دریافت مالیات بر ارزش افزوده از مشكلات صنعت كشور است
شریعتمداری با اشاره به اینكه یكی از اشكالات صنعت كشور نحوه دریافت مالیات بر ارزش افزوده است، خاطرنشان كرد: در سه قوه این امر در دستور كار است و اصلاحیه این قاتون باید در مجلس مصوب شود.
وی با اشاره به مشكلات حوزه تامین اجتماعی واحدهای صنعتی لرستان اظهار داشت: مشكلات پروژه سیمان دورود پیگیری خواهد شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاكید بر اینكه جلسه ستاد ملی تسهیل را برگزار خواهیم كرد، اظهار داشت: در این جلسه در مورد فاز ۴ سیمان دورود و مشكلات جاری آن كار ویژه ای صورت خواهد گرفت.
شریعتمداری با اشاره به پیگیری در شورای پول و اعتبار برای تامین اعتبار فاز ۴ سیمان دورود اظهار داشت: همینطور سیمان فارسیت دورود هم دارای مشكلاتی بوده كه باید به صورت حتم تعریف جدیدی برای این واحد داشته باشیم.
وی با اشاره به تدوین چشم انداز حوزه صنعت و معدن لرستان تصریح كرد: در مورد فولاد ازنا هم بانك عامل وعده داده كه تسهیلات لازم برای این واحد را اختصاص دهد و با عنایت به حجم كار، این واحد نیازمند یك شریك جدید است.
اختصاص ۵۸ میلیارد اعتبار ریالی و ۶ میلیون تسهیلات ارزی به «بایر افلاك»
وزیر صنعت، معدن و تجارت همینطور با تاكید بر اینكه بایر افلاك یك شركت امید بخش است و كار عظیمی در آن صورت گرفته است، اظهار داشت: در این راستا ۵۸ میلیارد اعتبار ریالی و ۶ میلیون دلار تسهیلات ارزی این واحد برای اجرای فاز انسانی آن پرداخت خواهد شد.
شریعتمداری با اشاره به كلنگ زنی سیمان سفید ازنا اظهار داشت: در مورد فولاد چدن هم پیگیری لازم برای تامین سفارش این واحد صورت خواهد گرفت.
وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به توقف خروج شیر صنعتی از كشور برای كمك به دامداران اظهار داشت: همینطور پیشنهاد واردات ۲۵ هزار تن شیرخشك صنعتی به دولت داده شده كه در حال بررسی است.

1397/06/27
14:09:53
5.0 / 5
5100
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بیكاری , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور