معاون سازمان استاندارد مطرح كرد

توجه به كیفیت كالاهای وارد شده توسط كولبران

توجه به كیفیت كالاهای وارد شده توسط كولبران شمال صنعت: معاون ارزیابی كیفیت سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: باید بین استاندارد، تولید و تجارت تعادل تولید نماییم.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، مسلم بیات در نشست با فعالان اقتصادی استان كرمانشاه اظهار داشت: هدف اصلی سازمان ملی استاندارد تولید تعادل بین استاندارد، تجارت و تولید است.
وی از استاندارد بعنوان زبان فنی تجارت یاد كرد و اضافه كرد: استاندارد در كنار حفظ ایمنی و سلامت مردم، به دنبال پشتیبانی از تولید و تجارت هم هست.
معاون ارزیابی كیفیت سازمان ملی استاندارد با اشاره به بسته حمایتی استاندارد كه به تازگی توسط شورای عالی استاندارد تدوین شده، اظهار نمود: كرمانشاه همچون اولین استان هایی است كه بنا داریم بسته حمایتی استاندارد را در آن اجرا نماییم.
بیات با اشاره به اینكه این بسته بندها و بخش های مختلفی دارد، تصریح كرد: هدف اصلی این بسته حمایتی، تسهیل تجارت و واردات و صادرات كالا و همینطور پشتیبانی از تولیدكنندگان داخلی است.
به قول این مسئول، سعی شده در قالب این بسته اختیارات بیشتری خصوصا در حوزه ثبت صادرات و واردات كالاها به خود استان ها واگذار شود.
معاون ارزیابی كیفیت سازمان ملی استاندارد یادآوری كرد: در كنار تسهیل گیری كه بسته حمایتی استاندارد تولید می كند، به مبحث سلامت و ایمنی مردم و قابلیت ردیابی كالاها هم توجه ویژه ای شده است.
بیات توجه به كیفیت كالاهای وارد شده توسط كولبران در عین تسهیل شرایط برای آنها را از دیگر بخش های این بسته حمایتی برشمرد.
ایشان در ادامه با اشاره به اینكه گمرك نباید محلی برای بررسی استاندارد و كیفیت كالاها باشد و صرفا محلی برای ترخیص كالاها است، تصریح كرد: دریافت استاندارد كالاهای صادراتی باید پیش از رفتن كالا به گمرك صورت گیرد، اما متاسفانه تجار ما هنوز مانند ۹۰ سال قبل عمل می كنند و خیلی از این موارد را تا زمانی كه كالا به گمرك می رود به تاخیر می اندازند.
محمودرضا نیازی مدیركل استاندارد استان كرمانشاه هم با اشاره به صادرات حدود دو میلیارد دلار كالا از مرزهای كرمانشاه طی سال جاری، عنوان كرد: بیش از ۵۰ درصد این كالاها مشمول مقررات استاندارد الزامی هستند.
وی اظهار داشت: به لحاظ كنترل خوبی كه روی كیفیت و استاندارد كالاها صورت می گیرد طی سال های اخیر موردی از بازگشت كالاهای صادراتی به عراق به علت مشكل كیفیت نداشتیم.
مدیركل استاندارد استان كرمانشاه اظهار نمود: تلاش ما این است نگذاریم با ورود كالاهای بی كیفیت و غیراستاندارد، بازار ایران در عراق تحت تاثیر قرار گیرد.
نیازی سپس به تشكیل كارگروه استانی تعیین ماهیت فرآورده های نفتی در استان هم اشاره داشت كه سال قبل بیش از ۱۰۰ پرونده و امسال هم ۵۷ مورد را بررسی نموده است.1397/06/22
17:19:13
5.0 / 5
4272
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور