معاون ظریف خبر داد:

تولید كارگروه ارتقای صنایع كوچك در وزارت خارجه

تولید كارگروه ارتقای صنایع كوچك در وزارت خارجه شمال صنعت: معاون اقتصادی وزارت خارجه از تولید كارگروهی در این وزارتخانه برای ارتقای صنایع كوچك اطلاع داد و اظهار داشت: چارچوب همكاری صنایع كوچك و متوسط ایران و اروپا در دست تدوین است.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، انصاری، معاون اقتصادی وزارت خارجه در همایش توانمندی های صنایع كوچك و متوسط اظهار داشت: امروز نقش و اهمیت صنایع كوچك به عنوان موتور محرك اقتصاد پذیرفته شده است این در شرایطی است كه رفع موانع موجود بر سر راه این بنگاهها می تواند منجر به رشد اشتغال شود.
وی اضافه كرد: سختگیری مالیاتی و عدم پیش بینی پذیری اقتصاد همچون موانع پیش روی صنایع كوچك است البته توجه به این صنایع همواره مدنظر دولتها بوده است و در برنامه ششم توسعه هم به این بخش توجه كرده است.
به گفته انصاری، باید در شرایط تحریم امكان تامین نیازهای كشور با استفاده از بنگاههای كوچك فراهم گردد، حتی صنایع بزرگ هم باید در این رابطه از پتانسیل های صنایع كوچك استفاده كنند.
انصاری با اشاره به اینكه دستگاه دیپلماسی هم آماده پشتیبانی از صنایع كوچك است اظهار داشت: معاون اقتصادی وزارت خارجه هم در شرایط جدید كاری خود به صنایع كوچك توجه داشته و در فصل جدید تحریم ها از هیچ فرصتی برای پشتیبانی از این صنایع فروگذار نمی نماید. در این میان در سفرهای اخیر وزیر خارجه هم از توانمندی صنایع كوچك و بخش خصوصی استفاده شده است و این معاونت با تولید كارگروه بررسی ارتقای صنایع كوچك درصدد است كه به سمت توسعه صنایع كوچك حركت كند.
وی اضافه كرد: وجود بیش از ۲۳ میلیون صنعت كوچك و متوسط در اروپا و همكاری آن با صنایع كوچك در دوران تحریم می تواند مزیتی برای دور زدن تحریم ها بوده و در این راستا دستگاه دیپلماسی در حال تدوین چارچوبی برای همكاری بنگاههای كوچك و متوسط ایران و اروپا است.

1397/05/21
13:38:46
5.0 / 5
4636
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور