انتقاد آلمان ها از تحریم های ایران

انتقاد آلمان ها از تحریم های ایران شمال صنعت: انجمن های تجاری آلمانی اعلام نمودند شركت های این كشور صدمه روزافزونی را از سیاست های تحریمی و تعرفه ای دولت دونالد ترامپ متحمل می شوند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از رویترز، تنها یك روز بعد از اعمال تحریم های جدید آمریكا ضد ایران، این كشور اعلام نمود بزودی تحریم هایی ضد روسیه هم اعمال خواهد نمود. آمریكا، روسیه را متهم به مسموم كردن جاسوس سابق روسی و دخترش در انگلیس كرده است اما كرملین این افترا را رد می كند.
فولكر ترییر- مدیر تجارت خارجی اتاق بازرگانی آلمان- در همین رابطه گفته كه فضای بین المللی برای شركت های آلمانی رو به پیچیده شدن هستند.
وی اظهار داشت: خیلی از شركای تجاری آلمان تحت تاثیر اقدامات آمریكایی ها قرار گرفته اند و تجارت آن ها با شركت های آلمانی مختل شده است.
هولگر بینگمان، رئیس انجمن تجاری " ب ج آ" هم اظهار داشت: سیاست های آمریكا به صورت قطع بر تجارت خارجی آلمان اثر گذاشته است.
چهارشنبه این هفته، آلمان و چین از روابط اقتصادی خود با ایران دفاع كردند. بینگمان از دولت آلمان خواسته است تا مشخص نماید چگونه می تواند از شركت های آلمانی در برابر تحریم های آمریكا محافظت كند.
هایكو ماس، وزیر خارجه آلمان در بیانیه مشتركی با وزرای خارجه فرانسه و انگلیس و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاكید كرده است از شركت های اروپایی كه دارای روابط اقتصادی و تجاری قانونی با ایران هستند محافظت خواهد شد.
روابط اقتصادی آلمان و آمریكا به تازگی متشنج شده است؛ به گونه ای كه بزرگ ترین بانك آلمانی گفته است در نظر دارد فعالیت خود در این كشور را به نحو چشمگیری كم كند و بیشتر بر بازارهای اتحادیه اروپا متمركز شود.1397/05/19
23:12:55
5.0 / 5
4656
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور